Eşleştirme Sunucularına Güvenilir Bir Bağlantısı Yok

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Eşleştirme sunucuları güvenilir bağlantısı, güvenilir bağlantı nasıl sağlanır, bağlantı yok hatası

Anasayfa > Genel > Eşleştirme Sunucularına Güvenilir Bir Bağlantısı Yok
20 Şubat 2019
183 okunma
Eşleştirme Sunucularına Güvenilir Bir Bağlantısı Yok
Okuma süresi: < 1 dakika

Bilgisayar hata kodları nelerdir? Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantısı yok hatası nedir ve nasıl çözümlenir? Bilgisayarlar teknolojik ve hassas cihazlar olmak ile birlikte, sistemleri, işletimcileri ve cihazların kendileri en ufak bir sorundan bile ciddi hasarlar alabiliyorlar. Çeşitli programların hataları, işletimcilerin ya da sistemlerin hataları genel olarak hata kodları ile kullanıcılara yansıtılmakta ve de hata kodları ile birlikte ekranlara gelmektedir. Bu hata kodları ve hata mesajları son derece faydalı olup, kişi bu mesajlar ve kodlar sayesinde hatanın çözümüne yönelik işlemler gerçekleştirebilir. Bazı hatalar işlemcilerden bazı hatalar donanımlardan ve benzeri pek çok sebepten meydana gelebilir. Hata mesajının içeriğine göre hatanın kaynağı tespit edilir ve bu tespit doğrultusunda da en doğru çözümleme yöntemleri kullanılır.

Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantısı yok hatasının sebebi nedir?

Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantısı yok şeklinde ekranlarınıza gelen hata mesajı genel olarak saat ayarları değiştirilmiş olan, donanım eklenmiş olan ya da format atılmış olan bilgisayarlarda ortaya çıkmaktadır. Online oyun oynayan bilgisayar kullanıcılarının sıkça karşılaştığı bu sorunun çözümünü yazımızda bulabilirsiniz.

Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantısı yok hatası nasıl çözülür?

İlk çözüm;

  • Steam’den çıkın
  • Başlat butonundan çalıştır kısmında CMD yazarak programı açın
  • Açılan sayfaya “bcdedit.exe/deletevaluenx” kodunu yazın
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın

İkinci çözüm;

  • Steam’i tamamen kapatın
  • Başlat butonuna tıklayarak çalıştır kutucuğuna “C:\Program Files(x86)\Steam\bin\SteamService.exe”/repair” şeklinde yazarak enter’ a basın
  • Steam’i açarak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Eşleştirme sunucularına güvenilir bir bağlantısı yok hatası alternatif çözümü nedir?

Söz konusu çözümlerin işe yaramaması durumunda bilmelisiniz ki bilgisayarınızda steam’i etkilemekte olan zararlı bir yazılım vardır. Bilgisayarına kurmuş olduğunuz programları gözden geçirerek gerekli olması durumunda bazılarını silmelisiniz. Silme işlemi için iobituninstaller programını kullanabilirsiniz. Ardından bilgisayarınızı tekrar başlatarak hatanın devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu yöntemlerden birisi ile söz konusu hata çözüme kavuşacaktır.