Facebook Şifremi Unuttum E postamı Bilmiyorum - Şartları Neler

Facebook Şifremi Unuttum E postamı Bilmiyorum

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Facebook sifremi unuttum ve hotmail şifremi bilmiyorum ne yapmalıyım, Facebook şifremi unuttum giremiyorum, Facebook şifremi unuttum nasıl bulabilirim, Facebook şifremi unuttum ne yapmalıyım resimli anlatım, Facebook şifremi unuttum değiştirmeden nasıl öğrenebilirim

Anasayfa > Genel > Facebook Şifremi Unuttum E postamı Bilmiyorum
09 Şubat 2019
1.464 okunma
Facebook Şifremi Unuttum E postamı Bilmiyorum

Facebook şifresini ve e-postasını bilmiyorsanız giriş yapmak konusunda sıkıntı yaşabilirsiniz. Facebook şifremi unuttum e postamı bilmiyorum diyorsanız, bunun için eski şifrenizi yenileyerek kendinize yeni bir şifre almanız gerekir. Yeni şifre almak için de sizden bir takım güvenlik sorularını yanıtlamanız beklenir. Soruları doğru yanıtlarsanız e-posta adresinize gelecek olan link yardımıyla şifre yenileyerek giriş yapmanız mümkün. E-posta adresinizi de hatırlamıyorsanız o zaman telefon numaranıza ihtiyacınız olacak.

Facebook’ta Şifre ve E posta Unutmaya Karşı Alınabilecek İlk Tedbir

Facebook şifremi unuttum e postamı bilmiyorum dememek için; ilk kez Facebook hesabı oluşturduğunuz zaman eğer telefon numaranızı, fazladan bir e mail adresinizi, sonradan hatırlamanızın zor olmayacağı bir güvenlik sorusu eklerseniz bunlar size çok yardımcı olacaktır. Çünkü; bu veriler üzerinden şifrenize erişmeniz çok daha kolay olacaktır.

Facebook Şifresini ve E-posta Adresini Unuttuysanız…

 • Aklınıza gelebilecek bütün e-posta adreslerini ve şifreleri deneyin.
 • Gerçek isminizin dışında diğer sitelerde kullandığınız takma adları da deneyin.
 • Arkadaş ile doğrulama seçeneği açık ise karşınıza ilk çıkan kişiyi tanımakta zorlanıyorsanız diğer kişiye geçin.
 • Facebook sayfanızı ziyaret edebilecek bir arkadaşınız varsa ondan hakkında bölümünde yazan e-mail adresini size söylemesini isteyin.

Facebook ile Direk İletişime Geçerek Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

Denemiş olduğunuz güvenlik sorularına cevap veremiyorsanız, ipuçları da size fayda etmediyse o zaman Facebook’un kendisi ile iletişime geçmenizde fayda var. Bunu yapmak için kimlik kartı fotokopinizi Facebook’a göndererek şifrenizi ya da e-mail adresinizi unuttuğunuzu belirtmeniz gerekiyor. Bunun için Facebook’a girdikten sonra hesabını bul sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

Telefon ile Facebook Şifresi Nasıl Yenilenir?

 • Şifrenin altında yer alan hesabını mu unuttun sorusuna tıklayın.
 • Daha sonra kodu SMS ile gönder seçeneğini işaretleyin.
 • Karşınıza çıkan sayfada sizden kodu girmenizi isteyen bir kutu çıkacak. Bu kutuya telefonunuza gelen kodu girin.
 • Kod onaylandıktan sonra sizden yeni parola oluşturmanız istenecek.
 • Yeni parolanızı oluşturduktan sonra giriş yapabilirsiniz.

Facebook Şifresini Unuttum, T.C Kimlikle Şifre Nasıl Yenilenir?

Facebook şifrelerini unutanlar güvenlik seçenekleri ile hesaplarına ulaşamıyorsa kimlik kartlarının fotokopisini Facebook’a göndererek yeni şifre belirleyebilir. Nasıl mı? Öncelikle yapmanız gereken Facebook sayfasına erişim sağlamak. Ardından hesabımı unuttum butonuna tıklayın.

Açılan sayfada sizden hesabınıza ulaşmak için e-posta adresi ve telefon numarası girmenizi isteyecek. Kayıt olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresini ya da telefon numarasını girdikten sonra hesabınızı bulmanız mümkün. Ardından yardım butonuna tıklayın ve TC kimlik fotoğraflarını gönderin. Yetkililer durumu değerlendirip bilgilerinizi eşleştirdikten sonra mail adresinize şifre belirlemeniz için doğrulama linki gönderir. Bu linke tıkladıktan sonra yeni şifre belirlemeniz mümkündür.

Facebook Hesabımı Bulamıyorum

Facebook hesabınıza giriş yaparken kullandığınız e-mail ya da telefon numaranızı unuttuysanız hesabını bul sayfasına erişim sağlayın. Deneyebileceğiniz diğer alternatif yöntemler;

 • Sosyal medya hesabında arkadaş olduğunuz kişinin hakkında sayfasından kendi hesabınıza bakın. İletişim bilgileri bölümünde yazan bilgileri bu şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Bütün e-posta hesaplarını ve cep telefonu numaralarını deneyin.
 • Facebook hesap URL’si ve kullanıcı adı bilgileri üzerinden de hesabınıza erişim sağlamanız mümkün olacak.

Takma ad ile hesap açmış olabilirsiniz. Bu nedenle farklı isimleri de denemenizde yarar var. Bunun yanı sıra arkadaş ile doğrulama seçeneği ile de hesabınıza kolaylıkla erişim sağlamanız mümkün olacak.

Facebook Hesabıma Erişimimi Kaybetmemek Adına Neler Yapmalıyım?

Şifrenizi unutmanız halinde Facebook hesabınıza şifrenizi girmeden erişim sağöamak adına dikkat etmeniz gereken birtakım uygulamalar mevcut. Gelecekte hesabınıza erişim sağlamanızı kolaylaştıracak yöntemler şöyle;

 • Öncelikle iletişim kurabilmek adına iletişim bilgilerinin güncel olduğundan emin olmanız şart.
 • Bu nedenle güvenilir bir e-posta adresi ve cep telefonu numarasını Facebook bilgilerine eklemeniz gerekiyor.
 • Aktif olarak kullandığınız bilgileri bilgilerim bölümüne eklerseniz şifrenizi yenilemeniz adına size onay kodu gönderilir.
 • Hesabınızı güvene almak adına ise Facebook hesabınızda listelenmiş olan E-posta adreslerini ya da cep telefonu numaralarını sadece sizin görebildiğinizden emin olun.
 • Eğer iletişim bilgileriniz bir başkasının eline geçerse yedek bir e-posta, cep telefonu numarası ekleyin.
 • Hesabınıza yeniden giriş yapmak için arkadaşlarınıza da ihtiyacınız olacak. Hesaba erişim sağlamak adına arkadaşlarınızı güvenilir kişiler listesine ekleyin.

Profilinize daha rahat bir şekilde erişim sağlamak adına facebook hesabınıza gerçek doğum tarihinizi ve gerçek adınızı girmenizde yarar var.

Facebook’ta Tek Kullanımlık Şifre

Tek kullanımlık şifreyi gerçek şifrenizi öğrendikten sonra başka bir pc üzerinden giriş yaparken kullanabilirsiniz. Böylelikle hesap güvenliğinizi de tehlikeye atmamış olursunuz.

 • Eğer cep telefonu numaranız ve Facebook hesabınız birbiri ile bağlantılı ise size benzersiz 6 karakterli bir şifre gönderilir.
 • Geçici şifre ile facebook hesabınıza oldukça kolay bir şekilde giriş yapmanız mümkün olur.
 • Aldığınız tek kullanımlık şifreyi facebook giriş ekranında yer alan şifre bölümüne yazmanız yeterli olacak.
 • Şifre alabilmek adına 3223’e kısa mesaj göndermeniz gerekiyor.

Tek kullanımlık şifreler geçicidir. Bir kez kullanılabilir. İki faktörlü kimlik doğrulama ayarları açık ise tek kullanımlık şifre kullanılamaz.

Facebook Hesabı Nasıl Güvende Tutulur?

Hesabınızı güvende tutmak adına yapmanız gereken birkaç yöntem var. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

 • Öncelikle şifrenizi korumanızda yarar var. Facebook şifrenizi internette başka yerde kullanmayın.
 • Şifrenizi üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmayın. Güçlü bir şifre oluşturmaya gayret gösterin.
 • Giriş bilgilerinizi, kullanıcı adınızı da üçüncü şahıslarla paylaşmayın. Giriş yapmadan önce internet URL’si kontrol edilmeli.
 • Şüphe duyduğunuz internet tarayıcısına bilgilerinizi yazmayın. Facebook’a erişim sağlamak adına resmi web sitesini yani facebook.com adresini kullanın.
 • Facebook’ tan gelen e-posta adreslerini başka kişilere yönlendirmeyin. Ayrıca şifre tuzaklarının önüne geçmenizde yarar var.
 • Bir başkasının cep telefonu ya da bilgisayarı üzerinden Facebook hesabınıza erişim sağladıktan sonra çıkış yapmayı unutmayın. Eğer unutursanız Facebook hesabınıza erişim sağlayıp uzaktan çıkış yapabilirsiniz.
 • Facebook sizden asla e-posta üzerinden şifre vermenizi talep etmez. Mail adresinize gönderilen sahte mesajları dikkate almayın.

Hiçbir şekilde tanımadığınız, ortak arkadaşınız olmayan kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini kabul etmemenizde yarar var. Kötü amaçlı yazılımlara da dikkat etmeniz şart. Şüpheli bağlantılara tıklamayın. Şüpheli bağlantı görürseniz şikayet et butonuna tıklayın. İki faktörlü kimlik doğrulmasını açarak hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra güvenlik kontrolünü de sık sık uygulamanızda yarar var.

Güçlü Facebook Şifresi Nasıl Oluşturulur?

Hesabınızın güvenle olması adına şifrenizin kimse tarafından kolaylıkla tahmin edilmemesi gerekiyor.

 • Bunun için Facebook şifrenizin banka hesaplarınız ya da e-posta hesaplarına giriş yaparken kullandığınız şifrelerden farklı olması şart.
 • Uzun şifreler kısa şifrelere göre daha güvenlidir. Şifrenizi oluştururken farklı kelimeler ve rakamlar kullanın.
 • Şifreniz kolayca tahmin edilebilecek telefon numarası, doğum tarihi gibi bilgilerden oluşmamalı.

Eğer oluşturduğunuz şifrenin yeterince güçlü olmadığına dair mesaj alırsanız büyük harflerle küçük harfleri karıştırarak yeni bir şifre hazırlayın.

Eski Facebook Hesabima nasil ulasabilirim?
Geri almak istediğiniz hesabın profiline gidin. Kapak fotoğrafının altında simgesine tıklayın. Destek bul veya profili şikayet et’i seçin. Başka Bir Şey’e ve İleri’ye tıklayın.
Facebook şifremi nasıl öğrenebilirim?
Facebook şifre sıfırlama işlemi için https://www.facebook.com/login/identify/? ctx=recover adresine giriş yapılması gerekmektedir. Açılan ekranda cep telefonu numarası veya e-posta adresi girildikten sonra kişinin Facebook hesabına bağlı e-posta adresine mail gönderilir.
Facebook hesabımı nasıl bulurum?
Facebook arkadaşlarınızın birinden profilinizdeki Hakkında kısmına bakıp İletişim Bilgileri kısmında kayıtlı olan e-posta veya cep telefonu numarasını size göndermesini isteyin. Şu ana kadar sahip olduğunuz tüm e-posta adreslerini veya cep telefonu numaralarını girmeyi deneyin (her seferde bir tane girin).
Kullanılmayan Facebook hesabı ne zaman kapanır?
Bu süre artık 30 gün! Facebook hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar, hesaplarına giriş yapmadığı 14 gün süresince erişim sağlarlarsa kapatılma işlemi duruyordu. Dünya devi, aldığı yeni bir kararla bu süreyi 14 günden 30’a çıkardı.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/instagram-sifremi-unuttum-e-postami-bilmiyorum/

https://sartlari.com/ininal-kart-sifremi-unuttum/

https://sartlari.com/instagram-sifremi-unuttum-sms-ile-yenileme/

https://sartlari.com/facebook-mesajlari/

https://sartlari.com/facebook-sozleri/