İcloud Şifremi Unuttum Telefonu Sıfırlayamıyorum

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Icloud şifremi unuttum telefon açılmıyor, icloud şifremi unuttum nasıl açabilirim, apple kimliğimi unuttum telefon açılmıyor, apple kimliği şifremi unuttum, icloud şifre kırma, icloud sifremi unuttum nasil silebilirim

Anasayfa > Genel > İcloud Şifremi Unuttum Telefonu Sıfırlayamıyorum
13 Şubat 2019
294 okunma
İcloud Şifremi Unuttum Telefonu Sıfırlayamıyorum
Okuma süresi: 2 dakika

Apple hesap şifremi veya iCloud şifremi nasıl açacağımı bilmiyorum. İCloud şifresini sıfırlamak için kullanılan e-posta hesabıma erişemiyorum. Telefon numarasını güvenlik meselelerinde hiç kullanmadım. Veya kayıtlı bir telefon numarası kullanmıyorum.” Bu gibi sorunlarla karşılaşanların ve hesap sahibi olmayanların çok azı sorunu çözebilmektedir. Ve genelde İcloud şifremi unuttum telefonu sıfırlayamıyorum soruları hep havada kalmaktadır.

Unutulmuş Bir İcloud Nasıl Açılır?

Bir cihaz oluştururken veya arkadaşınızın cihazlarını kullanırken Apple Kimliğinizi kullandığınız e-posta adresine erişiminiz başarısız oldu ve satış faturası cihazı Apple ile temasa geçerek iCloud’un şifresini çözmeyi isteyebilirse gerekli bilgileri bilmiyorsunuz. Bazıları eski görünümlü sahte telefon operatörü faturalarını kesmiş, sonra hesaptan çıkan şifre sıfırlama işlemine başlamış olabilir. Bu tehlikeli yöntemin önemli sonuçları olacaktır.

İcloud Şifresi Kırma Yöntemlerinin Yanı Sıra Ne Yapabilirim?

Apple’ın destek sayfasına başvurduysanız, “bizimle konuşun” seçeneğinden yararlanmanız önerilmektedir. Buraya tıklayarak bir cihaz kategorisi seçin. Parola probleminiz yoksa, Apple ve iCloud ID’nizi girin. Burada bulunan seçeneklerden birini seçin. “Şifremi Unuttum, İletişim www.apple.com/tr/support/iphone/contact iCloud, telefon açılmıyor” gibi seçenekler karşınıza çıkacaktır. Probleminize istinaden seçiminizi yapmalısınız. Bir hesabınız varsa, Apple irtibat numarasını arayarak yardım alabilirsiniz.

IPhone kullanıcıları genellikle iCloud şifresini ve Apple kimliğini karıştırır. ICloud şifresi ve Apple kimliği ayrı şifrelerdir. Bu bilgilerin bulunmaması nedeniyle hatalı şifreler tekrar giriliyor ve sıkıntılar da buradan başlıyor. Eğer iCloud şifrenizi unutursanız, bu durumda, iCloud şifrenizi sıfırlamanız gerekir.

Şifremi E-Posta Veya Güvenlik Sorularını Kullanarak Nasıl Sıfırlayabilirim?

Herhangi bir web tarayıcısından iforgot.apple.com adresine gidin.

Apple kimliğinizi, Apple veya iCloud hesabınızla ilişkilendirilmiş e-posta adresini girin.

Apple kimliğinizi oluşturmak için kullandığınız adresi unutursanız, Apple kimliğinizi sıfırlamak için gerekli adımları izleyin.

Robot olmadığınızı kanıtlamak için CAPTCHA karakterlerini girin.

Devam Et’e tıklayın.

Şifremi sıfırlamak istiyorum’u tıklayın.

Devam Et’e tıklayın.

Talimatları e-posta adresinize göndermek için E-posta Al’ı seçin.

Bir e-postayı beklemek istemiyorsanız, bunun yerine gizli sorunuzu cevaplamayı seçebilir ve Apple Kimliğinizi ilk girdiğinizde doldurduğunuz gizli soruyu cevaplayabilirsiniz.

Devam Et’e tıklayın.

Apple kimliğinizle ilişkili adrese bir e-posta gönderilecektir.

Parolanızı güvenli bir yerde saklamayı unutmayın. Bundan sonraki zamanlarda İcloud şifremi unuttum telefonu sıfırlayamıyorum gibi bir sorunla önlem alarak karşılaşmamış olursunuz.