İninal Karta Para Yükleme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika İninal kart para çekme,ininal kart ne kadar,ininal karta internetten para yükleme,ininal kart para çekme 2019, ininal kart nerden alınır, banka kartından ininal karta para aktarma

Anasayfa > Genel > İninal Karta Para Yükleme
16 Şubat 2019
297 okunma
İninal Karta Para Yükleme
Okuma süresi: < 1 dakika

İninal kart, modern dünyanın ihtiyaçları doğrultusunda gelişen bankacılık ve para yönetimi sistemine yeni bir soluk getirmiştir. İninal karta para yükleme şekli, önden yüklemeli bir sistem olduğu için para hesabının daha kolay yapıldığı ve bilinçli tüketimin desteklendiği bir platformdur. Günümüz şartlarında Bilinçli bir tüketici olmak, gelir gider hesabını doğru bir şekilde yapmak, geri ödemesi gelir bütçesini aşan harcamalardan kaçınmak herkesin dikkat etmesi gereken bir durumdur. Piyasaların tedirgin olduğu bu günlerde gereksiz harcamalardan kaçınmak, daha sonra ödemesinde zorlanacağımız alışverişler yapmak ve aslında sahip olunmayan bir parayı gelir kaynağı olarak kullanmak, kişisel bütçelerde ve aile bütçelerinde ciddi açıklara sebep olur.

İninal Kart Nedir?

İninal kart, ödemesi önceden yapılan ve yüklenen miktar kadar harcama yapılan bir kart türüdür. Nakit alışverişin farklı bir versiyonu olan sistemde avantaj, kart sahiplerinin kurumlar arası anlaşmalarla kampanyalara dahil olabilmesi, dünyanın neresinde olursa olsun kartı kullanılabilmesi ve yine dünyanın her yerinden karta yükleme yapılabilmesidir.

İninal Kart ile Kredi Kartı Arasında Nasıl Bir Fark Vardır?

İninal kart ile sıradan bir kredi kartı arasındaki en büyük farklılık; ininal kartta ön ödemeli olarak çalışılırken sıradan kredi kartlarında bir limit belirlenir ve ödemesi sonradan yapılır.  Bunun yanı sıra ininal kart kullanımı 12 yaşından itibaren başlarken kredi kartı kullanım yaşı en az 18’tir. Bir diğer farklılıkta sıradan kredi kartlarında,karta tanımlanan ek hesaplar ya da avans hesaplarından nakit para çekilebilirken ininal kart nakit çekimine kapalıdır. Yalnızca yüklenen miktar,kart aracılığı ile harcanır.

İninal Karta Nasıl Para Yüklenir?

İninal karta para yükleme 50.000’den fazla yükleme noktası ile oldukça kolaydır. Başlıca ödeme noktaları aşağıdaki gibidir;

  • Ziraat, İş Bankası, Garanti, Yapı kredi gibi bankalar başta olmak üzere birçok banka ve banka ATMsi aracılığı ile,
  • Teknosa’ların kasalarından
  • PTT şubelerinde veznelerden
  • PTTmatik’lerden
  • Migros, Makrocenter ve Kipa gibi anlaşmalı marketlerin kasalarından
  • ParaMara uygulaması üzerinden
  • İninal kartlar arası para transferi seçeneği ile

Kolayca karta bakiye yüklemesi yapılır.