İnstagramda Hikayeye Müzik Ekleme | Instagramda olmayan müzikler nasıl eklenir? - Şartları Neler

İnstagramda Hikayeye Müzik Ekleme | Instagramda olmayan müzikler nasıl eklenir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İnstagramda Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Olur? İnstagramda Hikayeye ya da Videoya Nasıl Müzik Eklenir? Detaylar içerikte.

Anasayfa > Genel > İnstagramda Hikayeye Müzik Ekleme | Instagramda olmayan müzikler nasıl eklenir?
25 Eylül 2020
800 okunma
İnstagramda Hikayeye Müzik Ekleme | Instagramda olmayan müzikler nasıl eklenir?

İnstagramda hikayeye müzik ekleme, Instagram kullanıcıları tarafından Türkiye’de bulunmayan fakat birçok yabancı ülkede bulunan bir müzik ekleme özelliğidir. Yabancı kişilerin bir fotoğraf üzerine ya da herhangi bir video üzerine koydukları müzik özelliği gelmeden önce bizim erişemediğimiz bir durum söz konusuydu. Fakat özellik Türkiye’ye de geldikten sonra birçoğumuz bu özelliği kullanmak istedik. Bir fotoğraf üzerine ya da bir video üzerine, günün anlamına göre müzik ekleme özelliği hepimizin tercih ettiği bir özelliktir. Facebook,Instagram’ı satın aldığı için bu özelliğin ülkemize de gelmesi beklenen bir durum söz konusuydu. Facebook’un sağladığı güncelleme ile birlikte Instagram’a da müzik özelliği gelmiş bulunmaktadır.

Instagram Müzik Özelliği Nasıl Kullanılmaktadır? İnstagramda Hikayeye Müzik Ekleme

Instagram’dahikâyelerde bulunan müzik ekleme özelliği oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır.Müzik ekleme özelliği kişiye instagramı sevdiren de bir özelliktir.

Müzik Eklerken İzlenecek Yol Nedir?

  • Bunun için ilk olarak Instagram’ınhikaye bölümünegidilmelidir. Bu sırada ya bir fotoğraf üzerine ya da bir video üzerine ya da yalnızca tek başına müziği eklemeniz de mümkündür.
  • Yukarısında bulunan etiket seçeneğinde müzik ekleme özelliğini bulabilmemiz de mümkündür.
  • Etiket içerisinde konum, konu etiketi, bahsetme bölümü, anket, saat, hava durumu gibi seçeneklerle birlikte müzik etiketine tıkladığımız sırada milyonlarca müzik karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan istediğimizi seçerken göz at kısmında da modunuza göre müziklerde Instagram tarafından bize sağlanmış bir özelliktir.Örneğin daha sakin bir müzik istiyorsak daha sakin olarak müzikler sıralanmıştır ya da neşeli bir gün geçiriyorsak neşeli müzikler de Instagram tarafından bize listelenmiştir.
  • Bununla birlikte farklı bir müzik arıyorsak arama bölümünden de dilediğimiz müziği aramamız oldukça mümkündür.

Instagram’da Müzik Özelliğinin Süresini Nasıl Ayarlayabiliriz?

İnstagram da hikayeye müzik ekleme, Istediğimiz müziği seçtikten sonra müzik özelliğinin bize sağladığı birçok kolaylık bulunmaktadır.Instagram’da bir video ya da bir fotoğraf 15 saniye kadar kalabilmektedir.Müzik bölümünün alttaki seçeneklerinde dilediğimiz sürede kalmasını sağlayabilmemizde mümkündür. 5 saniye ya da 15 saniye arasında bir süre belirlenebilmektedir. Yine müzik süresine göre ekranda müziğin yazılarının nasıl duracağını ya da müzik resminin nasıl duracağına da müzik özellikleri arasında karşımıza çıkmaktadır.

Fotoğrafa Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?
+ Dosya ekle” butonuna tıklayarak resimlerinizi yükleyin. Dilerseniz fotoğraf alanında resimlerin sırasını sürükleyerek değiştirebilirsiniz. Müzik eklemek için “Müzik” simgesine tıklayın. Sekmesine tıklayın ve işiniz bittikten sonra “Dışa Aktar” butonuyla videoyu kaydedin
İnstagram Hikayede Neden Müzik Ekleyemiyorum?
Instagram hikayede müzik etiketi yoksa yapmanız gereken önemli faktör Instagram uygulamasını güncellemeniz olacaktır. Instagram hikayede yinede müzik çıkmıyorsa VPN programını kullanarak Instagram hikayede müzik etiketi çıkartabilirsiniz. Buradan instagram hikayeye müzik ekleyebilirsiniz
İnstagram Müzik Ekleme Kaç Saniye?
İsterseniz 15 saniye boyunca müziğin çalmasını tercih edebilirsiniz. Ya da hikayenizde şarkının daha kısa bir bölümünü de kullanabilirsiniz.
Whatsapp Müzikli Durum Nasıl Yapılır?
Öncelikle uygulamayı indirmelisiniz. Ardından karşınıza çıkacak Library seçeneğine tıklayarak, Whatsapp için müzik paylaşmak istediğiniz dosyayı mobil cihazınızda aramalısınız. Seçtiğiniz müziğe kısaltma gibi işlemler yapabilirsiniz. Ardından arka fonu da seçerek Whatsapp durumunuzda paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/instagramda-muzik-paylasma/

https://sartlari.com/instagramda-hikaye-ekleme/

https://sartlari.com/instagramda-konum-ekleme/

https://sartlari.com/windows-media-player-altyazi-ekleme/

https://sartlari.com/ininal-karta-internetten-para-yukleme/