İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua - Şartları Neler

İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua
10 Eylül 2021
970 okunma
İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua

İnsanlar hayatları boyunca iyi şeyleri yaratıcıdan dilemektedir. İslam dinine mensup müslümanlar için de bu durum dua ederek gerçekleşmektedir. Dua eden kişiler hayatlarındaki olumsuzlukları ya da girecekleri işin iyi yönde ilerlemesini isteyebilmektedir. Özellikle bir işe başlamadan önce besmele çekilmesi gerektiği gibi dua edilmesi de çok doğru bir davranıştır.

Allah her şeyi bilen ve görendir. Bir işe gireceğiniz de işlerinizin rast gitmesi için yine Allah’a dua etmeniz gerekmektedir. Ancak dua ettim ve işlerim yolunda gidecek diye düşünmemelisiniz. İslam, çalışma, yardımlaşma ve öğrenme dinidir. Bu görüşlere hakim bir dinin mensubu olan kişilerin dua ederken aynı zamanda elinden geleni yapmaları da gerekmektedir.

Kişi, elinden geleni yaparak ve çabalayarak dua etmelidir. Elinden geleni yaptıktan sonra tevekkül Allah’tandır. Çok çabalayan ve çalışan insanlar bir gün elbette ki başarılı olurlar. Ayrıca çok çalışmanın yanı sıra bir işi başlatmadan önce hayır işi de yapmak ve işlerin rast gitmesi için dua etmek gerekmektedir.

İşlerin rast gitmesi için dua bulunmaktadır. Bu duaları ederken hayır işi yapmalı, çocuk sevindirmeli ve sadaka vermelisiniz. Başlayacağınız işin hayırlı gitmesi ve gönlünüzden geçtiği gibi olması için çok çalışmalısınız. Ancak bu şartları yerine getiren kişilerin edeceği dualar kabul olmaya daha yakın olmaktadır. İşin rast gitmesi için okunması gereken dualar arasında başarı ve sebat duası yer almaktadır.

Başarı ve sebat duasının Türkçe manası:

Allah’ım! Senden işte (dinde) sebat etmeyi ve doğruluğa azmetmeyi istiyorum. Nimetine şükretmeyi ve sana güzel bir şekilde ibadet edebilmeyi istiyorum. Doğruyu konuşan bir dil ve eğriliklerden uzak bir kalp diliyorum. Allah’ım! Senin bildiğin her çeşit serden sana sığmıyorum. Bildiğin bütün hayırları senden istiyorum. Bildiğin günahlarımdan dolayı senden bağış diliyorum. (Tirmizi,De’avat,22)

 

Işlerin yolunda gitmesi için hangi Esmaül Hüsna?
İşlerin Rast Gitmesi ve Zor İşlerin Çözümü için Esmaül Hüsna ve Dualar Ya Mucib, Ya Latif, Ya Bâri, Ya Fettah, Ya Hamid, Ya Muhyi, Ya Kayyum, Ya Vâsi, Ya Muğni, Ya Mucib.
Işlerin düzelmesi için hangi dualar okunur?
Bu dua şu şekildedir: “Allahümme Ya Ganiyyü,Ya Hamidü,Ya Mübdiü,Ya Mu’idü,Ya Rahimü,Ya Vedüd.Eğnini bi Halalike an Haramike ve bi Fadlike Ammen Sivake.” Bu duanın Türkçe meali ise şöyledir: “Ey Gani, Hamid, Mübdi, Mu’id, Rahman ve Vedud olan Allah’ım!
Huzur için hangi sure okunmalı?
Özellikle Yasin Suresi huzur için okunması gereken surelerin başında geliyor. İnşirah Suresi, Saff Suresi vb. gibi sureler de huzur veren sureler, ayetler arasında yer alıyor.
Günlük Dualar nelerdir?
İnna enzelnahü fiy leyletilkadr. Ve ma edrake ma leyletülkadr. Leyletülkadri hayrüm min elfi şehr. Tenezzelülmelaiketü verruhu fiyha biizni rabbihim min külli emr. Selamün hiye hatta matle’ılfecr.
Işlerin yolunda gitmesi için hangi zikir çekilir?
Allah’ın İşleri Kolaylaştırması, Bol Rızık ve Zenginlik İçin okunacak Dua. “Ve bârik lenallâhümme fî cem’i kesbinē Ve hulle ugûdel usrî biyâyûhin irtehat.” (Celcelûtiye, 30. beyt) Anlamı: Ey Allah’ım. Bütün çalışmalarımızı bize bereketli kıl ve her şeyi kolaylaştıran “Hû” isminle bütün zorluk düğümlerini çöz!

 

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-inanilmaz-etkili-dua/

https://sartlari.com/islerin-rast-gitmesi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/islerin-acilmasi-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/okula-giden-cocugun-arkasindan-okunacak-dua/

https://sartlari.com/dusmanin-defolup-gitmesi-icin-dua/