İşlerin Rast Gitmesi İçin İnanılmaz Etkili Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

İşlerin rast gitmesi için esmaül hüsna, işlerin rast gitmesi için tesbih, işlerin rast gitmesi için üzerimizde taşımamiz gereken, işlerin kötüye gitmesi için dua

Anasayfa > Genel > İşlerin Rast Gitmesi İçin İnanılmaz Etkili Dua
01 Mart 2019
49 okunma
İşlerin Rast Gitmesi İçin İnanılmaz Etkili Dua

İşlerin düzelmesi için dua var mıdır? İşlerin rast gitmesi için inanılmaz etkili dua hangisidir? Bazı dönemlerde kişilerin hayatları biraz yolundan çıkabilir, kötü olaylar yaşayabilir, işleri kötüye gidebilir. Bu gibi durumlar hemen hemen herkesin başına gelmekle birlikte kimisi için dayanılmaz bir hale gelebilir. Allah inancı olan kimseler ibadetlerini yaparken hep ondan ister, hep ona sığınırlar. Allah bir şey hayırlıysa verir, değilse kimse ya da hiçbir durum hayırlı olmayanı gerçekleştiremez. Allah inancı olan kişiler kötü zamanlarında yine ona sığınır, el açar dua ederler. Dua etmek kişiye hem iç huzur verir hem de Allah’a seslerini en doğru şekilde duyurabilirler. İşlerinizin yolunda gitmediği dönemlerde okunacak dualar ile kendinizi iyi hissedebilir ve işlerinizin yoluna girmesini sağlayabilirsiniz. Yazımızın devamında bu duayı ve anlamını bulabilirsiniz.

İşlerin rast gitmesi için okunması gereken etkili dua hangisidir?

İşlerinizinrastgitmesiiçinokumanızgerekendua ;

“Allahümmeinnîketebtenîşegıyyenfektübsa’ı’den. Vemhusmi an divânileşgıya’ivesemminitegıyyenverzügni. A’yetelenbiya’ivensurnialacemi’ılegda’ivahşürniyevmelgıyameti fi zümratil’embiya’ialeyhimüs’selam.Vee’ız’ni min derkileşgıya’iinnekesemiud’düa’i bi rahmetikeyaerhamer’rahımiyn”

Allah’tan yardım istemek, ona dua etmek ve hayırlısını dilemek yapılacak en güzel eylemdir. Bu şekilde eğer sizin ve bütünün hayrınaysa bu duanız kabul olacaktır.

İşlerin rast gitmesi için okunan duanın anlamı nedir?

””Ey Allah! Eğerbenimsonumukötüyazdıysanbahtiyaryaz, adımıkötülerindosyasından sil vebenitakvasahibibiriolarakkaydageçir. Sen banaEnbiyâSuresinin 101. ayetin de, haklarındagüzelkarargeçtiğinibildirdiğinkullarınarasınagirmeyinasib et, bütündüşmanlarımakarşıbanayardım et, kıyamet günübeniPeygamberaleyhisselamzümresindehaşret, kötülerinderecesinedüşmektenbenimuhafaza et. Şüphesiz dualarıhakkıylaişitenancaksensin. Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinleduamıkabul et! Amin”

İşlerin rast gitmesi için okunacak duayı kaç kere okumam lazım?

İşlerin rast gitmesi için inanılmaz etkili dua sayesinde her şey yoluna girecektir. Bu duayı her gün 3, 7, 21, 41 kere okuyabilirsiniz.