Kadıköy Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Kadıköy belediyesi emlak vergisi 2019, kadıköy belediyesi emlak vergisi telefon numarası, kadıköy belediyesi emlak vergisi ödeme

Anasayfa > Genel > Kadıköy Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
18 Şubat 2019
913 okunma
Kadıköy Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
Okuma süresi: < 1 dakika

Kadıköy Belediyesi emlak vergisi için ödeme yapabilmenizi kolaylaştırmak adına internet sitesinden hizmet veriyor. Önce belediyenin web sitesine girmelisiniz. Www.kadikoy.bel.tr adresine giren kişiler buradan e-belediye kategorisine gelmelidir. Vergi borcu ödeme bölümüne gelen kişiler ödemelerini buradan yapabiliyor.

Vergi borcunuz ile ilgili sorgulamaları, ödemelerin ne zaman yapılacağını, ne kadar ödemeniz gerektiğini bu sayfa üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Kadıköy Belediyesi emlak vergisi ödeme işlemlerini yapmak için Vergi Dairesi’ne gitmenize gerek yok. Tek tıkla işlemlerinizi halledebiliyorsunuz.

Emlak Vergisi Ne Zaman Ödenir?

Emlak vergisini tek seferde ya da 2 taksitle ödeme seçeneğinden yararlanabiliyorsunuz. Üzerinize kayıtlı olan Emlakların vergisini ödemek durumundasınız. İlk sefer 1 Mart ile 30 Mayıs tarihlerini kapsıyor. İkinci seferi ise 1 Kasım ile 30 Kasım arasında ödemeniz gerekiyor.

Ödemelerinizi yapabilmeniz için e-belediye sisteminden yararlanabiliyorsunuz. İsterseniz vergi dairesine giderek de ödeme sağlayabiliyorsunuz. PTT üzerinden havale yapanlar da ödemelerini yapmış sayılıyor.

Kadıköy Belediyesi’nde Ödeme Nasıl Yapılır?

E- belediye üzerinden ödeme işlemlerini yapmak istiyorsanız öncelikle web sitesine girmelisiniz. Sonra e-belediye bölümüne gelmeniz, vergi borcu ödeme panelini seçmeniz gerekiyor. Burada kullanıcı girişi sağlamanız isteniyor. TC kimlik numaranızı ya da vergi numaranızı yazmalısınız. İsterseniz e-devlet şifresi ile de giriş işlemlerini yapabiliyorsunuz. Alt bölümde mavi renkli giriş bölümü bulunuyor. Tıkladığınız zaman direkt giriş sağlanıyor.

Olan gayrimenkulleriniz için yapmanız gereken vergi ödemeleri detaylandırılıyor. Hangisini ödemek istiyorsanız seçmeniz gerekiyor. Sonra da kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile bilgilendirme alacaksınız. Onay numarasını yazarak işlem sağlayabiliyorsunuz.

Kredi Kartı İle Ödeme Yapılır Mı?

Kişiler vergi ödemesi yapmak istediğinde havale yönteminden, kredi kartından ya da nakit ödeme seçeneğinden yararlanabiliyor. E-belediye üzerinden işlem yapacaksanız kredi kartı kullanmak zorundasınız. Burada taksitlendirme işlemleri de kartın bankasına göre yapılabiliyor. Kadıköy Belediyesi emlak vergisi ödeme işlemlerini e-belediye sistemi sayesinde kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Eskiden olduğu gibi Vergi Dairesine gitmeniz, uzun kuyruklarda beklemeniz gerekmiyor. TC kimlik numaranız ile ya da e devlet şifreniz ile ödemelerinizi kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.