Keçiören Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Keçiören belediyesi emlak vergisi iletişim, keçiören belediyesi emlak vergisi taksit, keçiören belediyesi emlak vergisi ödeme işlemleri

Anasayfa > Genel > Keçiören Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
17 Şubat 2019
388 okunma
Keçiören Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
Okuma süresi: < 1 dakika

Her yılın mülk vergisi, mülkün bağlı olduğu bölgeye ödenecek düzenli bir ödemedir. Keçiören Belediyesi emlak vergisi işlemleri, ilgili belediyenin web sayfasından yapılabilecek şekilde bankalar aracılığıyla da yapılabilir. Keçiören Belediyesi emlak vergisi ödeme işlemleri için belediyenin resmi web sitesi de kullanılabilir.

Mülkiyet vergisinin, mülkün bağlı olduğu belediye ile temasa geçerek çevrimiçi olarak ödenmesini istemeyenler vergi ödemesi yapabilir. Ayrıca, belediyelerin kendi hesaplarının bulunduğu bir banka şubesinde emlak vergisi ödemeleri yapılabilir.

Hangi Bölgeler İçin Geçerlidir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Belediyeler Mülkiyet Vergisi Tahakkuk işlemleri büyükşehir belediyesi veya ilçe belediyesi online işlemlerini (e-belediye) kendi web sayfası üzerinden yapabilirler. Ankara merkez belediyesi veya Akyurt, Çankaya, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çubuk, Elmadağ, Çankaya, Evren, Gölbaşı, Çankaya, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcıhamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan , Şereflikoçhisar, Çankaya Belediyesi kurduğu elektronik belediye kanalizasyon sistemi vergi ödemeleri, su faturası, borç talebi ve ödemeleri, arsa talepleri / arsa gibi pek çok işlemin arsa fiyatını, elektronik site üzerinden gerçekleştirebilir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri emlak vergisi sorgulama ve online kredi kartı ile ödeme seçeneği, sayfadaki E-belediye bağlantı sisteminde aktif olarak görülebilmektedir.

Emlak Vergisi Süresi Nedir?

Vergi taksitli mülkiyet ayları Mart-Nisan-Mayıs ayları arasında, ikinci taksit Kasım ayının sonuna kadar iki eşit bölümde ödenecek. (Mükellefler tüm vergileri 1. dönemde de ödeyebilirler)

Emlak Vergisi Nedir?

Emlak vergisi (arsa, arsa, konut ve işyeri) asgari gerçeğe uygun değer üzerinden hesaplanır. Vergi oranları arsa için% 03, konut binaları için% 01 ve işlerde% 02’dir.

İsteğiniz ve emlak vergisi ödeme işlemleriniz için listelenen emlak vergisi seçeneğini web sitesini kullanarak yapabilirsiniz.

Emlak vergisi ve çevre temizleme 1. taksit 31 Mayıs’ta son taksit 30 Kasım tarihinde yapılmaktadır.

Bu bölgede yaşayıp Keçiören Belediyesi emlak vergisi ödeme işlemlerini yaptırmak isteyenler taksitin geçmesine gerek kalmadan ödemelerini hızlı bir şekilde yapabilirler. Hem kısa zamanda hem de güvenilir yöntemler ile ödemelerinizi her vatandaş gibi kolayca yapabilirsiniz.