Küçükçekmece Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Küçükçekmece belediyesi sicil no öğrenme, küçükçekmece belediyesi e imar, tabela vergisi ödeme küçükçekmece belediyesi, tc ile emlak vergi borcu sorgulama

Anasayfa > Genel > Küçükçekmece Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
01 Mart 2019
480 okunma
Küçükçekmece Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
Okuma süresi: < 1 dakika

Emlak vergileri nereye ödenir?Küçükçekmece belediyesi emlak vergisi ödeme nereye yapılır? Emlak vergisi; her sene düzenli olarak, kişilerin kendilerine ait taşınmazlarının bağlı oldukları ilçelerin belediyelerine ödenmesi gereken vergidir. Küçükçekmece emlak vergisi ödemeleri de aynı şekilde ilgili belediyeye yapılmalıdır. Küçükçekmece belediyesine bağlı olan bir gayrimenkulünüz mevcutsa, emlak verginizi internet aracılığı ile veya anlaşmalı bankalardan sıra beklemeksizin kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Küçükçekmece belediyesinde taşınmazları bulunan vatandaşlar belediyenin web sitesi üzerinden emlak vergilerini ödeme işlemlerini kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirler. İnternetin insanlara sağladığı büyük kolaylıklardan birisi de oturduğunuz yerden bu tarz ödemeleri gerçekleştirebiliyor olmanız. Emlak vergisi ödeme ile ilgili detaylı bilgileri ve vergi ücretlerinin detaylarını Küçükçekmece belediyesi iletişim numaraları üzerinden kendilerine ulaşarak iletişim kurmanız gerekmektedir.

Emlak vergisi nedir?

Emlak vergisi, tapu üzerinde kayıtlı olan, kişilerin kendi isimlerine ait olan konut, bina, arazi, arsa ve benzeri taşınmazlara sahip olan herkes tarafından ödenmesi zorunlu olan bir vergi çeşididir. Emlak vergisi 1986 senesinden beri taşınmaz sahiplerinden alınmakta olup; yılda bir kez tek seferde ya da iki taksit olarak ödeme imkanı bulunmaktadır. Taşınmazın bağlı olduğu ilçelerin belediye kurumlarınca vergi tahsilatı gerçekleştirilmektedir. Emlak vergisi, taşınmaz mal varlığı olan kimselerin devlete ödemek zorunda olduğu vergi çeşididir. Ödenecek vergi tutarı gayrimenkulün çeşidine göre değişkenlik gösterir. Bu doğrultuda farklı olarak hesaplanmaktadır. Hesaplama yapılırken belediyelerin raviç bedeli baz alınır. Gayrimenkul büyükşehir belediyesindeyse vergi iki katına yükselir.

Küçükçekmece belediyesi emlak vergisi nereye ödenir?

Küçükçekmece belediyesi emlak vergisi ödeme işlemleri; Küçükçekmece sınırlarında bulunan gayrimenkulünüz için ödenmesi zorunlu olup, ödemeyi Küçükçekmece belediyesine yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Küçükçekmece belediyesi web sitesi üzerinden ya da anlaşmalı bankalar aracılığıyla kısa bir süre içerisinde işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak vergisi ne zaman ödenmektedir?

Emlak vergisinin ödenme zamanı komisyon tarafından belirlenmektedir. Genel olarak ilk taksit 1 Mart- 31 Mayıs tarihleri arasında, ikinci taksit ise 1 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında gerçekleşir. Belirtilen süreçlerde ödenmeyen vergilerden dolayı kişilere cezai işlem uygulanır.