Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 4 dakika Kısa küt saç modelleri 2019, katlı küt saç modelleri hangi yüze yakışır, uzun küt saç modelleri 2019, dalgalı küt saç modelleri, küt saç modelleri, katlı saç kesimi hangi yüze yakışır

Anasayfa > Genel > Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır
26 Mart 2019
495 okunma
Küt Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır
Okuma süresi: 4 dakika

En havalı saç modelleri arasında yer alan, modası hiç geçmeyen küt saç modelleri kadınlar tarafından sıklıkla denense de her yüz tipine yakışmadığı bir gerçek. Eğer sizde tarzınızı değiştirmek ve küt saçlılar kervanına katılmak niyetindeyseniz küt saç modeli hangi yüz tipine yakışır, küt saç nasıl kullanılır, küt saç bakımı kolay mı konusunda merak ettiğiniz her türlü detayı sizin için araştırdık.

Küt Saç Kesimi Hangi Yüz Tipine Uygun?

Öncelikle küt saç denildiği zaman aklınıza hemen düz kesim, kulak boyu hizasında saçlar gelmemeli. Dalgalı küt saç modelleri, katlı kesim küt saç modelleri olmak üzere birçok kesim mevcut. Burada önemli olan husus yüz tipinize uygun olan kesimi bulmakta. Küt saç modelleri hangi yüz tipine yakışır? İşte cevabı!

Oval Yüz: Eğer yüz şekliniz oval ise her kesinde saç modeli size yakışır. Oval yüz şekline göre saç modelleri; simetrik küt saç modeli, uzun ya da kısa küt saçları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Kâküllü küt saç modelleri de sizin için uygun.

Yuvarlak Yüz: Uzun küt saç modeli yüz hatlarınıza uyum sağlamaz. Ancak Pixie denilen kesim sizde şahane duracak. Yani saç uzunluğu kulaklarda biten hafif perçemli bir model.

Uzun Yüz Tipi: Asimetrik kesim, çene hizasında biten bir model size daha uygun olacak.

Köşeli Yüz: Köşeli yüz hatlarına sahip olanlar küt saç kesimini tercih etmemeli. Çünkü küt kesim hatların daha belirgin olmasını destekler. Yüz hatlarınızı yumuşatacak uzun saç modellerini tercih etmelisiniz.

Üçgen Yüz: Kakülsüz küt kısa saç modelleri üçgen yüz hatlarına sahip olan kişilerde harika duruyor. Alnın dar olması kaküllü saç kesiminin yüzünüzü daha küçük gösterdiği için kakülsüz küt saç modelini denemeniz daha doğru olacak.

Eğer geniş bir alnınız var ise kaküllü küt saç kesim modelleri sizin için uygun. Yüzünüzü daha kibar ve küçük gösterecektir.

Orta Uzunlukta Küt Saç ( bob model) Modelleri Hangi Yüz Tipine Uygun?

Yaz, kış rahatlıkla tercih edebileceğiniz modası hiç geçmeyen küt bob saç kesimi özellikle oval ve üçgen yüz tipine sahip olanlarda harika duruyor. Küt saç kesimini şekillendirmekte oldukça kolay.

Eğer köşeli yüz hatlarına sahipseniz daha uzun bob kesim modelini tercih etmeniz gerekiyor. Bu kesim yüz hatlarınızın yumuşamasını sağlar. Yüz tipiniz köşeli ise orta uzunlukta ve kaküllü küt saç modeli de tam size göre!

Yuvarlak Yüz: Uzun küt, bob saç kesimi yuvarlak yüze sahip kişilerinde mutlaka denemesi gereken bir model. Şekillendirme işlemlerinde de saçlarınızı yana ayırın. Katlı küt saç kesimini de aynı şekilde yuvarlak yüze sahip olan kişilerde mükemmel duruyor.

Kalp Yüz Şekli: Ucu küt biten bob saç kesimi kalp yüz şeklinde sahip olan kişiler için son derece ideal. Çene kemiklerinin daha yuvarlak hatlı görünmesini destekler. Su dalgası modelinde kullanabilirsiniz.

Bob Saç Kesim Şekillendirme: Dinamik ve şekillendirmesi en kolay saç modellerinden biri. Eğer doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız salaş dalgalar kullanarak şekillendirin. Bunun için dilerseniz saç köpüğü ile duştan sonra saçlarınızı kurutun. Etkileyici saçlara sahip olmak için çok zaman harcamanıza hiç gerek yok. Maşa ile hafif dalgalar yaparak da tercih edebileceğiniz bir model. Maşa ile şekillendirenler geniş tarak ile tarayarak daha doğal dalgalar elde edebilir.

Küt Saç Modeline Hangi Renkler Yakışıyor?

Kısa saç modelleri 2019 yılında da moda! Özellikle küt kesim harika bir stil elde etmenizi daha modern bir görünüme kavuşmanızı destekliyor. Peki küt saç modelleri hangi renk ile şahane duruyor?

  • Platin sarı küt saç modellerinin kesimini detaylı bir şekilde gösterdiği için bu kesimde harika duruyor.
  • Bunun yanı sıra balyajlı saçlarda küt saç kesimini ön plana çıkaran renkler arasında. Sarı ışıltılar ve küt kesim birleşince tüm dikkatlerin üzerinize çevrileceği bir gerçek.
  • Açık kahve tonlarında saça sahip olanlar ise bob küt kesim modelini tercih edebilir. Doğal tonların, doğal dalgalı bob küt kesim modeli ile uyumu son derece ideal bir görünüm elde edilmesini destekler.
  • Feminen tarz yaratmak isteyenler ise kısa küt saç modelleri ile siyah rengini denemeli. Üçgen ya da yuvarlak yüz tipine siyah küt saç modeli çok yakışıyor.

Her saç rengine ve yüz tipin uygun bir model bulmak oldukça kolay! Özellikle saçlarında değişiklik yapmak isteyenler için bob kesim küt saç modelleri ve kısa küt saç modelleri bulunmaz bir fırsat. Tek yapmanız gereken yüz tipine uygun saç kesimini gerçekleştirmek.

Küt Saça Uygun Örgü Modelleri Neler?

Örgü saç modelleri 2019’un trendi oldu. Üstelik yine modern bir kesim olan küt saç ile kullanımı eşsiz bir görünüm elde edilmesini sağlıyor.

  • Küt saça sahip olanlar saçlarının ön kısmını tepe noktasına kadar salaş bir şekilde örerek doğal bir görünüm elde edebilir.
  • Dilerseniz balıksırtı örgü tipini bob küt kesimde deneyebilirsiniz. Sadece saçınızın yan kısmını balıksırtı örün ve diğer tarafı açık bırakın.
  • Saçlar kısa olduğu için örgüler dağılabilir. Bu nedenle örgüleri tamamladıktan sonra saç spreyi kullanmanızda yarar var. Tel tokalarda işinizi görecektir.

Küt Saç Toplama Modelleri Neler?

Saçlarınız kısa olması, onları şekil veremeyeceğiniz anlamına gelmez. Özellikle de küt saça sahip olanlar hep aynı klasik açık şekli tercih ediyor. Küt saça uygun toplama şekilleri ile daha farklı bir havaya sahip olabilirsiniz.

  • Yarım topuz, küt saçlı kişilerin denemesi gereken bir model. Perçem bıraktıktan sonra saçlarınızın her iki yanından alıp arka kısma doğru toka ile tutturmanız yeterli.
  • Saçlar yeterince uzun değil ise tam atkuyruğu yapabilmeniz mümkün değil. Ancak saçların alt ve üst kısmını ikiye ayırıp üstteki kısmı lastik toka ile sabitleştirerek yarım atkuyruğu yapabilirsiniz.
  • Burgulu saç modeli de küt ya da bob küt kesim saç modellerinde harika duruyor. Bunun için tek yapmanız gereken sağ ve sol kısımdaki saçlardan bir tutam ayırıp burduktan sonra arka kısma doğru sabitlemek olacak.

Katlı küt saç modelleri daha çok tercih ediliyor. Çünkü çok kolay şekle girebilir ve bu saç modelini kestirmek için çok fazla cesarete gerek yok. Kısa bir model olmadığı için sonradan hoşunuza gitmese bile toplayarak ya da örerek kamufle edebilirsiniz.

Küt Saç Modelleri İçin Bakım Önerileri

Kısa saçın bakımı daha kolay. Ancak kimyasal saç şekillendiriciler direkt olarak saçın dip kısmına etki ettiği için saçları daha çok yıpratabiliyor. Özellikle küt saç modellerini kullananlar saç şekillendirici ürünleri diğerlerine nazaran daha çok kullandığı için saç bakımını ihmal etmemeli.  Bu nedenle küt saça sahip olanlar aşırı jöle ya da köpük kullanımından uzak durmalı. Aksi halde saçlarınız yıpranarak dökülebilir.

Zeytinyağı içerisinde bulunan zengin vitaminler nedeni ile saçlara iyi geliyor. Özellikle hücrelerin yenilenmesini sağlar ve koparak dökülmeleri engeller. Duş almadan önce saçlarınıza zeytinyağı bakımı yapın ve 20 dakika bekletin. Çok daha yumuşak ve parlak saçlara sahip olacaksınız.