Lgs’den Önce Okunacak Dua - Şartları Neler

Lgs’den Önce Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Lgs den önce okunması gereken dualar, lgs’den önce okunacak dua ayet, lgs’den önce okunacak dua fazileti, lgs’den önce okunacak dua hadis, lgs’den önce okunacak dua kısa içerikte.

Anasayfa > Genel > Lgs’den Önce Okunacak Dua
08 Ocak 2021
838 okunma
Lgs’den Önce Okunacak Dua

Hayatın bize sundukları karşısında onlara sahip olup daha mutlu daha huzurlu bir hayat yaşamak için bir iş sahibi olmamız gerekir. Hayatımıza devam edebilmek için en önemli şeylerden birisi de çalışmaktır. Çalışıp para kazanmak hayatın kanunudur. Hayatı seven bir insanın çalışmayı da sevmesi gerekir. Lgs’den önce okunacak dua insanları rahatlatır.

Çalışma, iş denilince akla gelen ilk konu maddi imkanlar yani paradır. Çoğu insan bu yüzden çalışmayı sever. Ama herkes bazı işleri yapamaz, sürekli başarısız olur. Bunun birçok sebebi vardır. Ya o iş için uygun fiziksel kuvvetimiz olmaz ya da doğuştan gelen bir rahatsızlığımız vardır. Ama mutlaka bir yerlerde bizlere uygun işler vardır, bu yüzden asla pes etmemek gerekir.

Bazı insanlar için çalışmak, bir ceza olarak anlaşılır. Ama çalışmak kişilere nasıl sorumluluk sahibi olacaklarını, paranın ne kadar zor kazanıldığını, nasıl tutumlu olunacağını öğretir. Özellikle de severek ve isteyerek çalışıyorsanız, sizden daha mutlusu yok. Aslında işe başlamadan önce bizler farkına varmasak da okul hayatımız boyunca çalışmanın ne demek olduğunu ister istemez öğreniriz.

Lgs’den Önce Hangi Dualar Okunur?

Günlük verilen ödevleri yapmamız, zamanında okula gidip gelmemiz bile bizlere verilen bir sorumluluktur. Bu yüzden öğrenciler sürekli daha iyi gelecekleri olsun diye sınavlara çalışırlar. Önce iyi bir lise kazanmak için sınava girerler daha sonra iyi bir üniversite kazanmak için. İşte hayat da hep böyledir. Sürekli daha iyi bir yerler gelebilmek için çok fazla çalışmalıyız. Peki LGS’den önce dua okunur mu? LGS’den önce hangi dualar okunmalıdır?

Çalışanların mutlu olabilmesi için sadece maaş yeterli değildir, iş yerindeki tüm olanaklar da çalışanların mutlu ve huzurlu hissetmesi için yeterli olmalıdır. Bizlere ait bir masa olmalıdır ki en azından çalıştığımız yeri, işi benimseyebiliriz. Çalışma programı olmalıdır böylece hangi gün hangi işlerin yapılacağı ve kimin neyden sorumlu olduğu belli olur. İzin günleri sabit olmalıdır bu sayede çalışanlar ailesiyle birlikte planlar yapabilir.

Çalışma arkadaşları her zaman anlayışlı ve güler yüzlü olmalıdır. Daha samimi bir ortam oluşturularak çalışanların işlerini isteyerek yapması, yabancı hissetmemeleri açısından önemlidir. Diğer bir taraftan da bir işte çalışmak, insanları sosyalleştirip daha özgüvenli olmalarını sağlar. Bahsedildiği gibi çalışmanın bireye kazandırdığı sayılamayacak kadar yararı vardır. Bu yüzden iş hayatı aile hayatı kadar önemlidir. Birçok genç iş bulup hemen kendine ait düzenlerini kurup, aileye olan yükünü hafifletmek ister. Böylece kendilerini daha mutlu ve huzurlu hissedeceklerdir.

LGS’den Önce Okunacak Dua Nedir?

Sınavda unutkanlığa karşı edilecek dua:

“Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak.

İmtihana (Sınava) girerken şu dua okunur:

“Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.” (10 Kere) (İsra suresi 80. ayet)

LGS sınavı kazanmak icin hangi dua okunur?
Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur; “Rabbi’şırahli sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.” ANLAMI:”Ya Rabbi! Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”
Sınava girecekler için Fetih Suresi nasıl okunur?
İnna fetahna leke fetham mübına. Li yağfira lekellahü ma tekaddeme min zembike ve ma teahhara ve yütimme nı’metehu aleyke ve yehdiyeke sıratam müstekıyma. Ve yensurakellahü nasran azıza.
Sınavda başarılı olmak için hangi sure okunmalı?
Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” On dokuz defa okunacak.
Zihin açıklığı için hangi esma okunur?
Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.” (On dokuz defa okunacak).

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/esinin-seni-sevmesi-icin-44-kere-okunacak-dua/

https://sartlari.com/parayi-miknatis-gibi-ceken-dua/

https://sartlari.com/sevdiginin-aklina-girmek-icin-dua/

https://sartlari.com/mahkemeyi-kazanmak-icin-okunacak-dua/

https://sartlari.com/vucut-agrilari-icin-okunacak-dua/