Mahkemede galip gelmek için dua | Denenmiş mahkeme duası - Şartları Neler

Mahkemede galip gelmek için dua | Denenmiş mahkeme duası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

Bir davayı kazanmak için okunacak dua, mahkeme davası kazanmak için okunacak dua, mahkeme kazanmak için okunacak en etkili dua, mahkeme icin hangi dua okunur, mahkeme kazanmak için hangi dua okunur, mahkemeye girerken hangi dua okunur, mahkemede davayı kazanmak için okunacak dua, mahkemeyi kazanmak için okunacak dua ayet içerikte.

Anasayfa > Genel > Mahkemede galip gelmek için dua | Denenmiş mahkeme duası
09 Ocak 2021
9.546 okunma
Mahkemede galip gelmek için dua | Denenmiş mahkeme duası

Mahkemeyi kazanmak için okunacak dua Yusuf suresinin 21. ayeti olup 6666 defa okunması gerekir. Günümüzde pek çok insan mahkemelere çeşitli nedenlerden ötürü düşebilir. Çoğu zaman da haklı olduğu davada kendisi yeteri kadar savunamadığı için kötü sonuçlar ile karşılaşabilir. Böyle durumlarda yapılabilecek en iyi şey ise Allah’tan yardım dilemek olur. Her şeye gücü yeten Allah haklı olduğunuz davada galip gelmeniz için de size yardımcı olacaktır. Mahkeme kazanmak için okunacak dua ile O’ndan yardım dileyebilirsiniz.

Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunan Dualar | Mahkeme kazanmak için dua

Mahkemeyi kazanmak için okunacak dua sayesinde kişinin gönlüne bir ferahlık gelecektir. Bu sayede mahkeme esnasında öfkeye kapılıp kötü bir izlenim bırakma sorunun önüne geçilir. Sizin de bildiğiniz gibi pek çok insan sadece kendisine hâkim olamadığı için mahkemede kötü bir tavır takınıp yanlış algı oluşturabilir.

Bu kötü algı sonucunda ise yargı makamlarında sanki suç işlemiş gibi bir izlenime neden olabilir. Böyle sorunlar ile karşılaşmamak için her zaman sakin kalmak ve sinirlere hâkim olmak oldukça önemlidir. Bunu başarabilmek ve sakin kalabilmek adına ise mahkemeyi kazanmak için okunacak dualar kişilere yardımcı olacaktır. Böylelikle hem kötü sinirlerine hâkim olmak hem de kötü bir izlenim bırakmanın önüne geçilebilir.

Mahkemeyi Kazanmak İçin Okunacak En Etkili Dua 

Mahkemeyi kazanmak için okunacak en etkili dua Yusuf suresinin 21. ayetidir. Tabii mahkemeyi kazanmak için sadece dua etmekle kalmayıp gerekli önlemlerin alınması gerekir. Bunun için bir profesyonel olan avukata başvurmak ve iyi bir şekilde temsil edilmek mahkeme sürecinde kişinin haklı çıkmasına katkıda bulunur. Gerekli olan bütün delilleri ve kanıtları toparlayan avukatlar mahkemede haklı çıkmanız için sizin adınıza savunma yapar.  Doğru usul ve yordam ile yapılacak bu savunma sayesinde Allah’ın da izniyle haklı olduğunuz davada galip gelebilirsiniz. Haklı davayı kazanmak için okunacak dua ile yüreğinize bir ferahlık getirip mahkeme boyunca öfkenize hâkim olabilirsiniz.

Mahkemeyi Kazanmak İçin Hangi Dua Okunur?

Mahkemeyi kazanmak için okunacak dua Kur’an’da yer alan Yusuf suresinin 21. ayeti olup aşağıdaki gibidir. Mahkemeye çıkmadan önce abdest alınması ve bu duanın 6666 defa okunması gerekir.

Okunuşu :

Ve kâlellezîşterâhumin mısra limraetihîekrimîmesvâhuasâ en yenfeanâ ev nettehizehuveledâ, ve kezâlikemekkennâliyûsufefîl ardı ve linuallimehuminte’vîlilehâdîs, vallâhugâlibunalâemrihî ve lâkinneekserennâsi lâ ya’lemun.

Anlamı :

Mısır’da onu satın alan kişi, hanımına şöyle dedi: “Onun yerleşeceği yeri, özenle hazırla (ona karşı kerim ol). Belki bize faydası olur veya (belki de) onu evlât ediniriz.” Ve işte böylece ona hadîslerin (olayların, sözlerin) tevîlini (yorumunu) öğretelim diyeYusuf’u yeryüzünde yerleştirdik. Ve Allah, emrinde gâlip olandır. Ve lâkin insanların çoğu bilmezler. Yusuf’u yeryüzünde yerleştirdik. Ve Allah, emrinde gâlip olandır. Ve lâkin insanların çoğu bilmezler.

Mahkemeyi Kazanmak İçin Hangi Esma Okunur?
Ya Hafizu ihfazna min külli kadain ve belain la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.” Bu dua dava bitene kadar her sabah abdestli bir şekilde okunur. Devam eden davayı kazanmak için, 117 defa Ya Muiz Ya Allah, 68 defa Ya Hakem Ya Allah esmaları okunur.
Haksızlığa Uğrayan Hangi Duayı Okumalı?
La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim
Kur'an'dan Hangi Ayetler Okunur?
Ayetel Kürsi. Fatiha Suresi. Vakıa Suresi. Bakara Suresi. Nas Suresi. Felak Suresi. İhlas Suresi. Kafirun Suresi. İnşirah Suresi. Fetih Suresi. Maun Suresi.
Günlük Dualar Nelerdir?
“Ey Hayy ve Kayyûm olan Allahım! Sen’in rahmetine iltica ediyor ve Sen’den yardım diliyorum. Benim bütün işlerimi düzelt ve beni göz açıp kapayıncaya kadar bir an bile olsa nefsimle baş başa bırakma!”

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/ininal-kart-sifresi-nerde-yaziyor/

https://sartlari.com/parayi-miknatis-gibi-ceken-dua/

https://sartlari.com/mahkemede-okunacak-dua/

https://sartlari.com/yusuf-has-hacip-sozleri/

https://sartlari.com/aslan-burcu-erkegi/