Okulda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilecek Mi 2019

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Okulda çalışan taşeron işçiler ne kadar alır, okulda çalışan taşeron işçilere zam var mı, taşeron işçiler ne kadar alır 2019

Anasayfa > Genel > Okulda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilecek Mi 2019
02 Mart 2019
399 okunma
Okulda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Verilecek Mi 2019
Okuma süresi: < 1 dakika

Okullarda çalışan taşeron işçilerin kadroya geçip geçmeyeceği konusu en çok tartışılan hususların başında gelmektedir. Bu konuda şu an için net bir gelişme yoktur. Ancak seçim öncesinde buna dair bazı yeniliklerin yapılması gündeme gelmiştir.

Taşeron İşçilere Kadro Var mı?

Türkiye’de uygulanan taşeron sistemi ile birçok kamu ve kuruluşu işçi almıştı. Bunların başında ise MEB geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde de çalışan işçiler mevcut. Bunların bir kısmı 12 ay boyunca görev yaparken, bazıları ise 9 ay boyunca kurum içinde çalışmakta. Okulda çalışan taşeron işçilere kadro verilecek mi 2019 kapsamında bazı iddialar gündeme gelmişti. Buna göre seçim öncesinde MEB bünyesindeki işçilerin kadroya alınabileceği söylenmişti. Fakat aradan geçen süreye rağmen bu konuda henüz bir gelişme söz konusu değil. Ancak seçime daha uzun bir zamanın olması okulda çalışan taşeron işçilere kadro verilecek mi 2019 sorusunu gündemde tutuyor.

Taşeron İşçiler En Son Ne Zaman Kadroya Geçti?

2017 yılında çıkan 696 sayılı KHK sonrasında MEB bünyesinde görev yapan taşeron işçilerin kadroya geçmesine karar verilmişti. Bu işlem yapılırken bazı şartlar aranmıştı. Kişinin çalıştığı süre göz önünde bulundurulmuştu. Buna haiz olan kişiler ise 2018 yılının Nisan ayına kadar kadro almışlardı. Bunun sonrasında ise halen bazı işçilerin kadroda olmadığı biliniyordu. Bu yüzden şahısların durumuna dair yeni gelişmelerin ne olacağı çok büyük bir merak ile bekleniyor.

Taşeron İşçiler MEB’in Hangi Kurumlarında Çalışıyor?

Taşeron işçilerin çok büyük bir kısmı MEB’e bağlı okullarda görev yapmakta. Bunların bir kısmı temizlik personeli olarak çalışıyor. Ayrıca okuldaki tamirat işleri ilgilenen görevliler de mevcut.

Taşeron İşçilere Zam Yapıldı mı?

Okula çalışan taşeron işçilere kadro verilecek mi 2019 kapsamında birçok kişi TBMM’den gelecek olan haberlere kilitlenmiş durumda. Geçen yıl kadroya geçen işçiler için ise MEB, kendisine bağlı olan tüm birimlere bir yazı gönderdi. Bu yazı neticesinde kadrolu işçiler için zam yapılması istendi. Buna göre oranın yüzde 4 şeklinde olacağı açıklandı.