POMEM Başvuru Şartları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Anasayfa > Genel > POMEM Başvuru Şartları
25 Aralık 2019
329 okunma
POMEM Başvuru Şartları
Okuma süresi: 3 dakika

Polis olmak istiyorsanız belirlenen kurallar, yaş sınırlaması, eğitim durumu gibi koşullar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Her yıl koşullarda bazı düzenlemeler yapılıyor olsa da POMEM başvuru şartları sanıldığı kadar zor ve karmaşık değildir. KPSS’den en az 65 almak ise adaylarda aranan en temel şartlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

2020 Yılı POMEM Başvuru Şartları

2020 yılında POMEM başvuru şartları pratik hale getirildiği için kontenjanlarda arttırılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız halinde başvuru yapabilirsiniz. Ön lisans ya da lisans mezunu olmanız halinde ise diplomanızı da başvuru sırasında istenen evraklar arasına eklemeniz faydalı olacaktır.

 • KPSS’de ise istenen alt puan türüne dikkat etmek, başvurunun geçersiz olmaması adına dikkat edilecek unsurlar arasındadır.
 • Şehit, gazi ya da polis yakınıysanız eğer, kamudan bu durumu belirten resmi bir evrakında hazır olması yararlıdır.
 • Resmi internet sitesinde bulunan POMEM başvuru yap sekmesine tıklamanız halinde kayıt formunu doldurmanız mümkündür.

POMEM Başvuru Şartları, 2020 Yılı POMEM Başvuru Şartları, POMEM Alım Şartları Yaş Sınırı, POMEM Bayan Başvuru Şartları, POMEM Başvuru Tarihleri, POMEM Başvuru Boy Kilo Şartları

POMEM Alım Şartları Yaş Sınırı

18 yaşını tamamlamış olmanız ve 30 yaşınızdan gün almamanız halinde POMEM başvurusu yapabilirsiniz. POMEM başvuru şartları nelerdir diye merak edenlerin öncelikle yaş sınırlamasına özen göstermeleri faydalıdır. Bu sayede başvuru sürecini geçmeniz halinde, gerekli eğitimler tamamlandıktan sonra hemen görevinize başlayabilirsiniz. Koşullarının daha da basitleştirilmesinin ardından POMEM tercih eden vatandaşların sayısı da hızla artmaya başlamış durumdadır.

POMEM Bayan Başvuru Şartları

Kadınların başvuru yapmadan önce yaşları ile birlikte boy ve kilo endekslerine de dikkat etmeleri önemlidir. Beden kitle endeksinin 18 ile 27 arasında olmasına dikkat edilmelidir. Kadınlar için boy sınırlaması ise 1.62 olarak karşımıza çıkar. POMEM başvuru şartları kadın adaylar için önemli olmakla birlikte bu aşamada fiziki görünüme de özen gösterilir.

 • Talebinizin en kısa sürede onaylanabilmesi adına istenen tüm evraklar eksiksiz şekilde tamamlanmalıdır.
 • Kasten bir suçtan dolayı hapis yatmış olmanız ya da sabıka kaydınızın bulunması halinde polis olma şansınız yoktur.
 • Aldığınız suçtan ötürü daha sonrasında affa uğramışsanız bile polislik yapabilmenize izin verilmez.
 • Yine aynı şekilde kronik bir rahatsızlığın, görme bozukluğunun ya da kilo probleminin de olmaması adaylarda istenen temel özelliklerden bazılarıdır.

POMEM Başvuru Şartları, 2020 Yılı POMEM Başvuru Şartları, POMEM Alım Şartları Yaş Sınırı, POMEM Bayan Başvuru Şartları, POMEM Başvuru Tarihleri, POMEM Başvuru Boy Kilo Şartları

POMEM Başvuru Boy Kilo Şartları

Polislerin fiziki açıdan da son derece ideal oranlara sahip olmaları önemlidir. POMEM başvuru şartları içerisine boy ve kilo endeksine dahil bazı açıklamalar eklenmiştir. Bu aşamada ise kilo ve boy oranınıza bakılarak bir değerlendirme yapılır. Boyuna göre çok zayıf ya da kilolu birisinin dış görüntüsü de orantısız hal aldığı için kabul edilmemektedir.

 • POMEM başvuru şartları Kpss puanı konusunda başarılı olabilmek için belirlenen alt limit aşılmalıdır.
 • Adayların bu aşamada en az 60 ya da 65 almış olmaları gerekir.
 • KPSS puan barajı her yıl başvuru tarihleri öncesinde değişiklik gösterebildiği için takipte kalmak önemlidir.
 • Ön lisans mezunlarının ise sınavdan en düşük 52 almış olmaları en temel kurallar içerisinde gösterilir.

POMEM Başvuru Şartları, 2020 Yılı POMEM Başvuru Şartları, POMEM Alım Şartları Yaş Sınırı, POMEM Bayan Başvuru Şartları, POMEM Başvuru Tarihleri, POMEM Başvuru Boy Kilo Şartları

POMEM Başvuru Tarihleri Ve Şartları

POMEM başvuru şartları hakkında bilgi edinmeniz halinde 2019 yılındaki başvurular Ekim ayı içerisinde gerçekleşmiştir. 2020 yılında ise başvurunun ne zaman olacağı konusunda henüz net bir bilgi yoktur. Ocak ayından itibaren belirlenmesi beklenen polislik başvuruları son derece yoğun bir şekilde tamamlanır. İlgi ve talep çok fazla olduğundan dolayı rakiplerin önüne geçebilmek adına KPSS puanının yüksek olması da faydalıdır. Gerekli sözlü ve yazılı mülakatlar sonrasında ise kabul edilmeniz halinde mesleki eğitimleriniz de başlar.