QR Kod ile Para Yatırma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 1 dakika Qr kod ile para yatırma işlemi, qr kod ile para yatırma nasıl yapılır, qr kod ile para yatırma güvenilir mi

Anasayfa > Genel > QR Kod ile Para Yatırma
25 Şubat 2019
101 okunma
QR Kod ile Para Yatırma
Okuma süresi: 1 dakika

QR Kod ile Para Yatırma işlemleri artık tüm bankalarda kullanılan bir yöntemdir. Şifre olmadan ve uzun sürmeyen anında işlem yapma olanağı sağlayan ve para transfer işlemlerini kolaylaştıran QR Kod ile yatırım işlemleri oldukça kolay gerçekleştirilmektedir.

Öncelikle QR Kod ile sadece para yatırma işlemi değil, para çekme işlemi de yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra para transfer işlemlerinizi sadece bir kodla ve uzun sürmeyen işlemler doğrultusunda gerçekleştirebileceğiniz de mümkündür diyebiliriz.

QR Kod ile Para Yatırma konusunda işlemlerin nasıl yapıldığına dair sizleri bilgilendireceğiz.

QR Kod ile Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle kurum tarafından online ödeme izni verilen uygulamalar üzerinden bu işlemi yapabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu nedenle öncelikle online ödeme ayarlarının tanımlanması restonet cüzdanlardan fiziksel karta ihtiyaç duymadan pos cihazındaki QR kod okutularak ödeme işlemi gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. QR Kod ile ödeme seçeneklerinden bahsedecek olursak aşağıdaki gibi maddeleyebiliriz;

  • Ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için istenen cüzdan ekranda seçilmelidir.
  • Daha sonra Bu Karttan Öde seçeneğine tıklanmalıdır.
  • İşlemin öncesinde PIN tanımlanmamış ise PIN tanımlama işleminin yapılması gerekmektedir.
  • Karşınıza açılan ekrandan pos üzerindeki QR Kod okutulmalıdır.
  • Ödeme yapılacak olan üye iş yeri ve ödeme alınacak olan kartın bilgileri ekran üzerinden doğrulanır. Daha sonra işlemi onaylamak için Ödeme Yap butonuna tıklanır.
  • QR Kod ile Para Yatırmaişlemi için ödeme yapılacak olan tutarın 30 TL üzerinde olması halinde daha önceden tanımlanan PIN bilgisi girilmelidir.
  • Başlıca PIN bilgisi Online Ödeme İzin Doğrulamaları gibi kontroller sonrasında tamamlanarak işlem gerçekleştirilmektedir.

İşte QR Kod ile Para Yatırmaişlemleri bu kadar kolay yapılmaktadır. Yani herke kolay bir şekilde QR Kod ile şifresiz bir şekilde kısa zamanda ödemesini gerçekleştirebilmektedir.

QR Kod ile Para Yatırma Süresi

Genellikle bu işlemler her bankada işlem sırası açısından farklılık gösterse de hemen hemen tüm yatırım işlemleri aynıdır. Bu nedenle kolayca yatırım işlemi gerçekleşmektedir. İşlem süresi ile oldukça kısa ve hızlı sürmektedir. Bu nedenle son zamanlarda en sık tercih edilen transfer yöntemlerinden biri olduğunu söylememiz mümkündür.