E devlet kimlik kartı uygulaması açılmıyor | E-devlet kimlik kartı uygulaması nasıl açılır PC? - Şartları Neler

E devlet kimlik kartı uygulaması açılmıyor | E-devlet kimlik kartı uygulaması nasıl açılır PC?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

E devlet kimlik kartı uygulaması indir, e devlet kimlik kartı uygulaması açılmıyor, e devletten kimlik kartı uygulaması.

Anasayfa > Genel > E devlet kimlik kartı uygulaması açılmıyor | E-devlet kimlik kartı uygulaması nasıl açılır PC?
10 Şubat 2019
10.609 okunma
E devlet kimlik kartı uygulaması açılmıyor | E-devlet kimlik kartı uygulaması nasıl açılır PC?

E Devlet Kimlik Kartı Uygulaması Nasıl Açılır; Kimlik kartı için öncelikle mobilden e devlet uygulamasını indirmeniz gerekir. ios işletim sistemine sahipseniz app uygulamasından, android kullanıyorsanız Google Play üzerinden  e-devlet uygulamasını indirmek için arama kısmına e devlet yazın ve çıkan appı indirin. İndirmeden e-devlete tarayıcınızdan da girebilirsiniz.

E devlet kimlik kartı uygulaması açmak için yapılması gereken bazı şeyler vardır. Devlet kurumları ile olan işlerin pek çoğunu kolay bir hale getiren e devletin hizmetlerinden yararlanabilmek için indirmeden sonra ilk olarak sisteme giriş yapılmalıdır. Giriş yapılmadığı takdirde sorgulamalar dahil hiçbir işlemi gerçekleştirmek mümkün değildir. Sisteme giriş yollarından bir tanesi T.C. kimlik kartıdır. Bundan dolayı e devletten kimlik kartı uygulaması nasıl açılır sorusunun cevabının bilmesi gerekir.

E Devlet Sistemine Giriş | E devlet kimlik kartı uygulaması pc

Bir kişi vatandaşlık bilgilerine e devlet üzerinden ulaşabilir. Örneğin bu sistemden vergi borcunun ne kadar olduğu öğrenilebildiği gibi kişiler okuduğu üniversiteye dair pek çok işlemi bu yolla halledebilir. E devletin hayatı çok kolaylaştırmış olmasından dolayı da birçok kişi tarafından bu sistem tercih ediliyor.

E devlete girebilmek için de bazı farklı yollar vardır. Sisteme girme yolları şunlardır:

  • E devlet şifresi,
  • Mobil imza,
  • E- imza,
  • İnternet bankacılığı,
  • C. kimlik kartı.

Bu bilgilerden bir tanesine sahip olmayan kişiler e devlet kullanamaz. Bundan dolayı da bilgilerden birisinin edinilmesi gereklidir.

 

Kimlik Kartı Uygulamasını İndirme

E devlet sistemini kullanabilmek için giriş yapabilmek adına tercih edilebilecek yollardan bir tanesi kimlik kartı ile giriştir. T.C. kimlik kartı yasal olarak nüfus cüzdanının yerine vatandaşlık kartının kullanılmasıdır. Bunun için de e devlet kapısı kimlik kartı uygulamasının bilgisayara indirilmiş olması gereklidir.

Bu uygulamanın indirilebilmesi için e devlet sitesi açılmalıdır. Kimlik doğrulama sistemi sayfasında bulunan T.C. Kimlik Kartı ikonu tıklanmalıdır. Daha sonrasında ekranın aşağısında uygulamayı indirebilmek için link çıkacaktır. Bu linke basılmasının ardından uygulama bilgisayara inmeye başlayacaktır.

E Devlet Kimlik Kartı Uygulaması Nasıl Açılır; Kimlik Kartı İle Giriş

Kimlik kartı uygulamasının indirilmesinin ardından e devlete giriş yapabilmek için şu adımlar takip edilmelidir:

  • Giriş ekranında boş bulunan alana kimlik numarasının girilmesi,
  • Bilgisayarda masaüstünde bulunan Kimlik Kartı uygulamasının açılması ve ekrana çıkan işlem kodunun girilmesi.

Bu aşamalar takip edildiğinde e devlet sistemine giriş yapılabilecektir.  e devlet kimlik kartı uygulaması nasıl açılır öğrendiniz. Birçok işlemin yapılabilmesi için de kimlik kartı ile giriş yapılması gerekir. Talimatları unutmamak için bir yere not alabilir. Yukarıda yıldız olan bölümden bu yazıyı kaybedebilir ve ihtiyacınız olduğunda hızla bulabilirsiniz.

E-devlet kimlik kartı uygulaması nasıl açılır PC?
Masaüstünüzde bulunan Kimlik Kartı uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e-Devlet Kapısı Kimlik Kartı Uygulaması’nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. Uygulamayı indirmek için tıklayınız. Daha önce indirdiyseniz tekrar indirmenize gerek yoktur.) Kimlik kartı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.
E-devlet kimlik kartı uygulaması ne işe yarar?
E-Devlet kimlik kartı uygulama sistemi ile e-devlet’e giriş yapabilir ve işlemlerinizi kolayca halledebilirsiniz. … E-devlet Kimlik Kartı Uygulaması, kişilerin yapmak ya da sorgulamak istediği işlemleri hızlıca yapmasına olanak sağlarken aynı zamanda telefondan ya da bilgisayardan giriş yapmalarına yardımcı oluyor.
E-devlet T.C Kimlik kartı ile nasıl girilir?
Aşağıdaki alana kimlik numaranızı yazınız. Masaüstünüzde bulunan Kimlik Kartı uygulamasını açınız ve ekrandaki işlem kodunu giriniz. ( e-Devlet Kapısı Kimlik Kartı Uygulaması’nı bilgisayarınıza indirmelisiniz. … Kimlik kartı doğrulama işlemini gerçekleştiriniz.
E-Devlet'e nasıl giriş yapabiliriz?
İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasında müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan doğrudan e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/e-devlet-sifresi-internetten-nasil-alinir/

https://sartlari.com/e-devletten-ogrenci-belgesi-nasil-alinir/

https://sartlari.com/ad-soyad-ile-t-c-kimlik-no-ogrenme/

https://sartlari.com/antalya-kart-bakiye-sorgulama/

https://sartlari.com/instagramda-italik-yazma/