Saç ve Sakal Çıkarmanın Yolları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 1 dakika

Sakal çıkarma 2019, sakal çıkarma yöntemleri,sakal çıkarma yolları, sakal çıkarma sarımsak

Anasayfa > Genel > Saç ve Sakal Çıkarmanın Yolları
29 Nisan 2019
254 okunma
Saç ve Sakal Çıkarmanın Yolları
Okuma süresi: 1 dakika

Sakal çoğu erkek tarafından aksesuar olarak görülmektedir. Son moda ile uzun saç ve sakallar erkekler tarafından daha çok tercih edilmeye başladı. Ancak bazı erkeklerde genetik özelliklerden ve kıl köklerinin zayıflığından ötürü yeteri kadar saç ve sakal çıkmamaktadır. Doğal yöntemler ile saç ve sakal nasıl arttırılır? Sizler için araştırdık.

Sakal Bakımı Yapın

Sakalı arttırmanın en önemli maddelerinden biri de var olanı korumak ve güçlendirmekten geçer. Bu yüzden sakallarınıza badem yağı sürerek bakım yapabilir ve kıl köklerini güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda bu sakallarınızın daha canlı ve parlak görünmesini de sağlayacaktır. Hindistan cevizi cildi yeniler ve gözenekleri temizler Hindistan cevizi yağını düzenli olarak sakal çıkmasını istediğiniz bölgeye sürmeniz gerekmektedir. 15 dakika kadar bekletin ve ardından yıkayın.

Sarımsak Kürü Hazırlayın

Saça ve sakala uygulanabilecek sarımsak kürünün hazırlanması çok pratiktir.  Var olan saçı ve sakalı güçlendirirken aynı zamanda yeni tüylerin çıkmasına da sebep olur.  Mucize sarımsak kürü tarifi:

  • 3 diş sarımsak
  • Pamuk
  • Okaliptüs jeli

Sarımsakları ezin ve okaliptüs jelini sarımsak ile karıştırın ve pamuk yardımı ile sürün.  Sarımsağın kokusu hafifleyince ılık su ile yıkayın. Bu kürü her akşam düzenli olarak uygulayın ve 10 gün içerisinde kılsız bölgeler deki tüyleri fark edeceksiniz.

Doğal Saç ve Sakal Çıkarma Yolu: Badem Yağı

İnce tüylerin beslenmesini sağlayan badem yağı yahut tatlı badem yağı kökleri besler ve yenilerinin çıkmasını sağlar. Vücuda zararı yoktur ve asitli değildir bu yüzden her bölgeye sürebilirsiniz.

Diğer Yöntemler

Saçlarda kullanılmayan ancak asırlardan beri bilinen jilet vurma yöntemi doğru kullanıldığı takdirde yeni sakalların çıkmasını sağlar. Jilet ince tüylerin kökünü kalınlaştırır ve görünmesini sağlar. Jilet ile sakalsız bölgeyi geçin ve ardından zeytinyağı maskesi yapın böylece kıl kökleri besin alacak ve daha çabuk uzayacaktır. Vitamin desteği önemlidir. A vitamini, B vitamini ve E vitamini doğrudan saçı ve sakalı beslemektedir. Düzenli ve dengeli beslenme sonucu vitaminleri alabilir veya eczaneden satın alabilirsiniz. Ek olarak çinko ağırlıklı beslenmekte yeni saçın çıkmasını sağlar.