Tansiyon Düşmesine Ne İyi Gelir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Hamilelikte tansiyon düşüklüğüne ne iyi gelir, tansiyon düşüklüğü neden olur, tansiyon düşüklüğü belirtileri, tansiyon düşüklüğü nasıl yükseltilir, ani tansiyon düşmesi

Anasayfa > Genel > Tansiyon Düşmesine Ne İyi Gelir?
18 Şubat 2019
288 okunma
Tansiyon Düşmesine Ne İyi Gelir?
Okuma süresi: 2 dakika

Atardamar basıncı ile kalp kanıdamarlarına pompalar. Kan basıncı gün boyunca farklıdır. Eğer kardiyak kan, kan damarlarını kuvvetlice iterse, kan basıncı yükselir, zayıf basarsa, kan basıncı düşer. Kan basıncı çok düşükse, tüm organlar tıkanmaya başlar ve şok meydana gelir. Burada da öğrenmemiz gereken önemli bir detay da tansiyon düşmesine ne iyi gelirile ilgilidir.

Baş dönmesi, kararma, hatta bayılma nedenleri araştırılmalıdır. Tansiyon düşüşünün birçok nedeni vardır. Kötü beslenme, ilaç yan etkileri, ısı kaybı ve sıvı bu nedenlerden bazılarıdır.

Düşük Tansiyon Belirtileri Nelerdir?

– Baş Dönmesi

– Kalp Atış Hızının Arttırılması

– Yorgunluk, Yorgunluk

– Bulanık Görme

– Mide Bulantısı

– Hızlı Nefes Alma

– Islak, Soğuk, Soluk Ten

– Zihni Bulanıklaştır

– Konsantrasyon Zorluğu

– Bayılma

Tansiyon Hangi Düzeyde Olmalıdır?

Düşük – Büyük kan basıncı 10 – 6’dan küçük kan basıncı

Normal – Büyük tansiyon 12 – Küçük tansiyon 8

Yüksek – Yüksek kan basıncı 13.5 – 8,5’in üzerinde düşük kan basıncı

Düşük kan basıncı, düşük tansiyonu olan kişilerde düşüktür. Üst sınır 9-10’dur. Düşük kan basıncı çok önemli değildir.

Düşük Tansiyon Nasıl Tedavi Edilir?

Düşük tansiyon belirtileri yaşarsanız, derhal doktorunuza danışmalısınız ve gerekli incelemeleri ve analizleri yaptıktan sonra, tedavi süreci bir doktor gözetiminde başlamalıdır. Tedaviniz sırasında doktorunuz düşük tansiyonun nedenlerini belirleyecek ve bu nedenleri düzeltmek için gerekli tıbbi müdahaleleri yapacaktır.

Tedavi süresince doktorunuz kullanmanız gereken bazı ilaçları önerebilir. Zaten ilaç alıyorsanız, ilaç dozunu değiştirmek, artırmak veya artırmak anlamına gelebilir.

Düşen Tansiyon Konusunda En İyi Olan Nedir?

Kan basıncında ani bir düşüş için kullanabileceğiniz bazı pratik bilgiler yardımcı olabilir. Bunlar şunları içerir:

Tuz: Sodyum, kan basıncını artırabilir. Uzmanlar, tansiyon düşüklüğü olan kişiler için sodyum tuzu kullanılmasını tavsiye eder.

Daha fazla su: Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu kadar su tüketmez iseniz kan basıncı düşebilir. Düzenli su alımı, düşük tansiyon ile ilgili sorunları ortadan kaldırabilir.

Stres: Üzüntü, stres, depresyon gibi aniden psikolojik sorunlar düşük tansiyona neden olabilir. Bu gibi durumlarda tıbbi yardım istemek doğru karar olacaktır.

Bunlar düşük tansiyona karşı alınacak ve riski olmayan fiziksel önlemlerdir. Tansiyon düşmesine ne iyi gelir derken ilk adım olarak bu yöntemleri deneyebilirsiniz.