TC Kimlik No İle Puk Kodu Öğrenme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Tc kimlik no ile puk kodu nasıl öğrenilir, puk kodu öğrenmek için sorulan sorular, puk kodu nedir, puk kodu kaç rakamdan oluşur

Anasayfa > Genel > TC Kimlik No İle Puk Kodu Öğrenme
18 Şubat 2019
305 okunma
TC Kimlik No İle Puk Kodu Öğrenme
Okuma süresi: 2 dakika

Puk kodu nasıl öğrenilir?Tc kimlik no ile puk kodu öğrenme nasıl olur? Cep telefonu kullanan kişiler, cep telefonlarını aktif olarak kullanabilmek adına herhangi bir iletişim firmasından kendilerine uygun faturalı ya da faturasız bir hat alırlar. Almış oldukları hatlar cihazın içine yerleştirilerek aktif hale getirilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Hattınız büyük bir kart ile birlikte verilmektedir. Telefonu takılması gereken kısım yani sim kısmı genelde kartın ortasında olur ve kırarak çıkartırsınız. Kartın büyük kalan kısmında ise pin ve puk kodları bilgileri yer almaktadır. Kart üzerinde yer alan pin 1 kodu sim kartınıza verilen şifredir, cihazınızı her açtığınızda bu şifreyi girmeniz gerekir. Bu kodu dilerseniz telefon ayarlarından kolayca değiştirebilirsiniz. Pin kodunuzu 3 ker yanlış girmeniz halinde hattınız bloke olur ve bu blokeyi kaldırmak için de puk 1 kodu gerekir.

Puk kodu ne işe yarar?

Hattınıza ait pin kodunu üç kere yanlış girmeniz halinde devreye puk kodu girer. Puk kodunuz ile bloke olmuş hattınızı aktif hale getirmeniz mümkün. Puk kodu bilgileri sizlere hat ile birlikte verilen kartta mevcut. Kart üzerinde bulunan puk 1 kodu bloke olan sim kartınızın blokesini kaldırabilen özel bir şifredir. 8 rakamdan oluşmaktadır. Puk 1 kodu pin kodu gibi değiştirilemez. Pin kodunu yanlış girmenizin ardından puk kodu bilgilerini de 10 defa yanlış girmeniz halinde hattınız kalıcı olarak bloke olur ve sim kartınızı değiştirmeniz gerekir.

Puk kodunu nasıl öğrenebilirim?

Puk kodu, sim kartınızı aldığınız zaman size verilen sim kartın yanında pin kodu ve puk kodu bilgilerinin olduğu büyük bir kart daha verilmektedir. Bu kartın üzerinden bilgileri görebilirsiniz. Bu kartı kaybetmeniz durumunda hattınıza ait firmanın online hizmetlerinden sim kart numaranız ya da Tc kimlik numaranız ile de puk kodunuzu öğrenebilirsiniz.

Tc kimlik numarası ile puk kodu sorgulama nasıl olur?

Tc kimlik no ile puk kodu öğrenme işlemleri için hat sağlayıcı firmanızın online sitesine giriş yaparak Tc kimlik no ile puk sorgulama ekranından puk bilgilerinizi edinebilirsiniz.