Varlık Yönetim Şirketleri Borç Sorgulama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Varlık yönetim şirketleri haciz işlemi, varlık yönetim şirketleri borç sorgulama TC ile, varlık yönetim şirketleri ile pazarlık

Anasayfa > Genel > Varlık Yönetim Şirketleri Borç Sorgulama
12 Şubat 2019
309 okunma
Varlık Yönetim Şirketleri Borç Sorgulama
Okuma süresi: < 1 dakika

Varlık yönetim şirketleri borç sorgulama nasıl yapılır? Tüketicilerin bankalara olan borçlarını ödememeleri halinde tüketicilerin kredi borçlarını doğurmakta olan sözleşmeleri varlık yönetim şirketlerine satılmaktadır ve de olan borcun daha altında bir miktara farklı bir şirketin alacağı haline gelmektedir. Varlık yönetim şirketleri, bankacılık sistemlerinin çökmesini önlemekte ve de yeni istihdam alanları oluşturmak için tüketiciler tarafından ödenmeyen borçların sözleşmelerini bankalardan satın alır ve de söz konusu borcu tahsil etmeye çalışırlar. Varlık yönetim şirketleri tam anlamıyla bankaların çıkarlarını korumak ve de bu kısımdan kendilerine pay çıkarmak için çalışmakta olan şirketlerdir.

Varlık yönetim şirketleri ne yapar?

Bankalar tarafından tahsil edilemeyen tüketici borçlarını ihale ile satın almakta olan ve de bu borçları taksitlendirme veya yapılandırma imkanlarıyla tüketicilerden talep etmekte olan kurumlara varlık yönetim şirketi denir. Bu şirketler bankaların tüketicilerden tahsil edemedikleri borçlar ile ilgili açmış oldukları ihaleye katılırlar ve de borcun toplamı için borç toplam değerinin çok daha altında fiyat teklifi verir. Söz konusu teklif bankanın alacağının ispatı olan sözleşmelere dayanarak verilmekte olan fiyat teklifidir ve de verilen teklifin başarıya ulaşması durumunda ilgili sözleşme değerinin çok daha altında bir bedel ile varlık şirketlerine devredilir.

Varlık yönetim şirketi borç sorgulama

Varlık yönetim şirketleri borç sorgulama nasıl yapılır? Tüketicilerin kredi kartı veya kredi borçlarının varlık yönetim şirketlerine devredilmiş olup olmadığını öğrenmek ve de o şekildeyse borcun hangi varlık yönetim şirketine devredilmiş olduğunu görmek için Varlık Yönetim Şirketleri Derneği tarafından bir araç kullanılabilmektedir. Derneğin online sayfasına girerek sizden istenilen bilgiler ile sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Varlık yönetim şirketleri haciz gönderir mi?

Varlık şirketleri haciz yolu ile borcu alma yoluna girmeden borcun tahsil edilebilmesi adına hemen hemen her türlü yola başvururlar. Fakat tahsil etme durumunda herhangi bir sorun yaşanması halinde borçları bankalara göre daha yakından takip ettikleri için haciz yoluna da başvururken tereddüt etmezler. Bu doğrultuda varlık yönetim şirketleri borcu tahsil edemezlerse haciz gönderirler.