En Ucuz Trafik Sigortası Sorgulama | En ucuz trafik sigorta fiyatları - Şartları Neler

En Ucuz Trafik Sigortası Sorgulama | En ucuz trafik sigorta fiyatları

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

En ucuz trafik sigortası 2019, en ucuz trafik sigortası sorgulama, en ucuz trafik sigortası hangisi 2019 detayları yazımızda.

Anasayfa > Genel > En Ucuz Trafik Sigortası Sorgulama | En ucuz trafik sigorta fiyatları
10 Şubat 2019
1.155 okunma
En Ucuz Trafik Sigortası Sorgulama | En ucuz trafik sigorta fiyatları

Trafik sigortasının en ucuzunu bulmak kişilere büyük maddi avantaj sağlayacaktır. Sektörde çok fazla sigorta şirketi vardır. Bu sigorta şirketlerinin de ücretleri birbirlerinden farklıdır. Bundan dolayı en ucuz trafik sigortası sorgulama yöntemi ile fiyat teklifleri alınabilir.

Trafik sigortalarının ücretlerini öğrenebilmek için internette bazı sorgulama sayfaları bulunuyor. Bu sayfalardan herhangi birisine girilerek araç plakası, TC kimlik numarası gibi bilgiler ile sigorta sorgulamaları yapılabiliyor.

Trafik Sigortası ve Kapsamı Nedir?

Trafik sigortası yaptırılmasının zorunlu olduğu bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan kişiler yüklü para cezalarına çarptırılmaktadır. Bu para cezasının yanı sıra sigortasız olan araçlar çekilir ve ceza ödenene kadar otoparkta tutulur. Araçların geri alınabilmesi için de trafik sigortasının yaptırılması ve aracın otoparkta kalma süresi için de ücret ödenmesi gerekir.

Trafik sigortası kaza anında karşı aracın hasarının ödenmesi için yaptırılan sigortadır. Bu sigortanın zorunlu olmasının nedeni bir kaza yaşandığında karşı tarafın mağduriyetinin önlenebilmesidir.

Kasko Nedir?

Trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılıyor. Araç sahibinin hasarının karşılanması için ise kasko yaptırılması gerekiyor. Kasko zorunlu bir sigorta değildir. Araç sahibinin isteğine bırakılmıştır. Ancak bir kaza sonucunda mağduriyet yaşanmaması için kasko yaptırılmalıdır.

Kaskonun neleri kapsayacağını da araç sahipleri kendileri karar verebilir. Örneğin dolunun fazla yağdığı bölgelerde doluya karşı kasko teminatı istenebilir.

Trafik Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Araçların trafik sigortasız trafiğe çıkmaları yasak olduğundan dolayı bu sigortayı yaptırmak geciktirilmemelidir. Trafik sigortalarını yapan yerler ise sigorta şirketleri ya da acentelerdir. Sigorta şirketleri bizzat kendileri trafik sigortasını yapabilir. Ancak bir sigorta acentesine gidilmesi halinde birden fazla sigorta şirketinin fiyatının karşılaştırılması olanağı elde edilecektir.

Sigorta acenteleri çalıştıkları pek çok sigorta şirketinin fiyat teklifini araç sahiplerine sunacaktır. Bu teklifler doğrultusunda da kişiler istedikleri sigorta şirketini seçebilir. En ucuz trafik sigortası sorgulamanın bir başka yolu ise bazı internet sayfalarıdır. Bazı firmalar internet üzerinden sigorta şirketlerinin ücretlerini karşılaştırma olanağı verebiliyor. Bu sitelerde de genellikle araç bilgisinin yanı sıra kimlik bilgisi de isteniyor.

Araba sigortası ne kadar?
Yeni yılda uygulanacak trafik sigortası fiyatları belli oldu. Buna göre otomobil sürücüleri sigortaya en ucuz 709 lira ödeyecek. İstanbul’da hasarsız bir sürücünün en yüksek ödeyeceği prim ise 792 lira. Türkiye genelinde en yüksek fiyatı ise 22 bin 326 lirayla otobüs sürücüsü ödeyecek
Arabanın sigortası varmı nasıl öğrenebilirim?
Zorunlu trafik sigortası sorgulaması için e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra ‘www.turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama’ adresine giderek aracınızın plakasını yazmanız gerekmektedir. Sorgula butonuna tıkladığınızda ise karşınıza aracınızla alakalı tarafik poliçe detayları gelecektir.
Araç sigorta fiyatları 2021 de ne olur?
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) yayımladığı genelge ile 2021 yılı ocak ayından itibaren primler her ay yüzde 1 oranında artırılacak. Buna göre 2021’de otomobillerde en yüksek primi 4 bin 65 lira ile İstanbul’da, 1. kademedeki sürücüler ödeyecek.
Trafik sigortası nerede yapılır?
Tüm sigorta acenteleri ve sigorta hizmeti veren banka şubelerine giderek ya da internetten kolaylıkla trafik sigortası yaptırılabilir. Acentelerden veya yine internet üzerinden farklı sigorta şirketlerinden teklifler alınabilir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/ucuz-giyim-siteleri-kapida-odeme/

https://sartlari.com/ankara-sigorta-hasar-dosya-sorgulama/

https://sartlari.com/exxen-fiyat/

https://sartlari.com/trafik-kazasi-tutanak-sonucu-ogrenme/

https://sartlari.com/stajyer-sigortasi-ssk-baslangici-sayilir-mi-2021/