Windows 10 Otomatik Güncelleştirme Kapatma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Windows 10 güncelleme kapatma 2019, windows 10 güncelleme kapatma kesin çözüm, windows 10 güncelleme yaparken kapatma

Anasayfa > Genel > Windows 10 Otomatik Güncelleştirme Kapatma
26 Şubat 2019
317 okunma
Windows 10 Otomatik Güncelleştirme Kapatma
Okuma süresi: 2 dakika

Windows 10 güncelleme geldi mi? Windows 10 otomatik güncelleştirme kapatma nasıl olur? Windows dünya çapında kullanılmakta olan en çok tercih edilen işletim sistemlerindendir. Öyle ki uzun yıllardan beri bu sektörde en iyisi olarak hizmetlerini sürdürmeye devam etmektedir. Belirli dönemlerde getirdikleri yeni işletim sistemleri ile her an kendilerini güncel tutmayı ve yeni başarılara imza atmayı gerçekleştirdiler. Her ihtiyaca uygun paket, ürün ve hizmetleri ile dünya çapında seslerini duyurmayı başardılar. Windows 10, Windows’un çıkarmış olduğu bir sürümdür. Söz konusu sürümde eski sürümlerde yaşanan sorunlar ortadan kaldırıldı ve pek çok yenilik de beraberinde geldi. En son çıkarmış olduğu Windows 10 sürümüne belirli dönemlerde güncellemeler gönderiliyor ve bu sayede eksik ve hatalar düzeltiliyor ya da yeni özellikler yükleniyor.

Windows 10 güncelleştirme otomatik mi yapılıyor?

Windows tarafından çıkarılan son sürüm Windows 10 belirli 2015 senesinde piyasaya sürülmüştür. O seneden beri sürümü geliştirmek ve var olan hata ve eksiklikleri düzeltmek adına pek çok kez güncelleme gönderildi. Söz konusu güncellemeler için ise ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yok. Öyle ki bu güncellemeler Windows tarafından gönderildiği zaman cihazlarınız otomatik olarak güncellemeleri gerçekleştiriyor. Çok uzun olmayan bir süre güncelleme işlemi gerçekleşiyor ve tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatarak yeni güncelleme ile birlikte Windows 10 u kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Windows 10 otomatik güncelleştirme nasıl kapatılır?

Windows 10 otomatik güncelleştirme kapatma için bilgisayarınızın arama kısmına “hizmetler” yazarak hizmetler seçeneğine tıklayın. Bu uygulama ile arka planda çalışan servislerinizi kontrol edebiliyorsunuz. Bu kısımdan Windows 10 update seçeneğini devre dışı bırakarak otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz.

Windows 10 otomatik güncelleştirme kapatma alternatif seçenek

Bilgisayarınızın arama kısmından “çalıştır” ı açmanız gerekiyor. Ardından açılan kısma “gpedit.msc” yazarak tamama basın. Ardından şu adımları izlemelisiniz: bilgisayar yapılandırması- yönetim şablonları- Windows bileşenleri- Windows update- otomatik güncelleştirmeleri yapılandır. Bu adımların ardından karşınıza çıkacak lan ekrandaki durumu “etkin” olarak değiştirmeniz gerekmektedir. Ardından “karşıdan yükleme ve kurma için uyar” seçeneğini seçerek tamam tuşuna basın. Son olarak da “Windows+l- güncelleştirme ve güvenlik- güncelleştirmeleri denetle” adımlarını izleyerek kaydedin. Bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatın.