Yasin Sonrası Okunacak Dua - Şartları Neler

Yasin Sonrası Okunacak Dua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yasin bitirdikten sonra okunacak dua, yasin bittikten sonra okunacak dua, yasin okuduktan sonra okunacak dualar, yasin okumadan sonra okunacak dua, yasin okunduktan sonra okunacak bağışlama duası için merak edilenler içerikte.

Anasayfa > Genel > Yasin Sonrası Okunacak Dua
01 Ocak 2021
1.545 okunma
Yasin Sonrası Okunacak Dua

Yasin sonrası okunacak dua Allahümme Rabbena duasıdır. Yasin suresi duası Kuran’ı Kerim’in 36. suresidir ve 83 ayetten oluşmaktadır. Müslümanlar bu sureyi, yaptıkları ibadetin kabulü için okurlar. Kuran’ı Kerim, İslamiyet inancına göre, Müslümanların yürüdükleri yolu belirleyen kutsal kitaptır.

Bu kitap içerisinde birçok fazilet, birçok mucize barındırmaktadır. Bu yüzden bu kitapta yazan her şey, her cümle ve her kelime ayrı ayrı Müslümanlar için önem taşımaktadır. Yasin suresi en çok okunan surelerden biridir. Yasin suresinin kabul olması için okunan dua da İslam inancına göre oldukça önemlidir. Sizler için Yasin sonrası okunacak duayı derledik.

Yasin Sonrası Okunacak Dua Nedir? 

Yasin Suresi’nin ardından okunacak dua ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirmek isteyen kişiler için oldukça önemli. Yasin suresi çok sık okunduğu için Yasin sonrası okunacak olan dua da çok sık okunmakta. Yasin suresi Mekke döneminde indirilmiştir. Müslümanlar için Kuran’ın Kerim’in kalbi olarak bilinmektedir. Duaların kabulü için okunan bu sure İslam alemi için oldukça büyük önem taşımaktadır. 83 ayetten oluşan Yasin Suresi’nin okunması Müslümanlar için oldukça önemlidir.

Yasin Suresinin Önemi Nedir? 

Yasin Suresi dinin temellerini içinde bulundurması bakımından önemlidir. Hazreti Muhammed Yasin suresinden bahsederken, bu sureyi okuyanların sanki Kur’an’ı on kere okumuş kadar sevap kazanacağını söylemesi, Yasin suresinin Kur’an’ın en çok okunan surelerinden biri olmasını sağlamıştır. Yasin okuyan kişinin geçmiş günahlarının affolacağının söylenmesi de bu duanın bu kadar sık okunmasında oldukça etkilidir.

Yasin-i Şerif Okunduktan Sonra Hangi Dua Okunmalıdır? 

Bu sure okunduktan sonra ibadetin kabul edilmesi, günahların affedilmesi için belli dualar okunmaktadır. Allah rızasına erişmek için okunan bu duaların okuyana kişiye sayısız faydası bulunmaktadır. Yasin okuyan kişinin geçmiş günahlarının affolacağının söylenmesi de bu duanın bu kadar sık okunmasında oldukça etkilidir. Yasin suresini ölmüşlerinizin ardından okuyabilirsiniz. Ölülerinize yapabileceğiniz en büyük iyilik, onların ardından dua okumanız olacaktır. Yasin suresinin anlamını, mealini bilerek okumanız da son derece yararlı olacaktır. Yasin sonrası okunacak dua nedir? Yasin sonrası hangi duaların okunması gerekmektedir? 

İşte Yasin Sonrası Okunacak Dua

“Allahümme rabbena ya rabbena tekabbel minna duaena vekdi hacetena bihurmeti sureti yasin ve ecirna minennari vemin azabil kabri ve min şerri sualin bi fadli sureti yasin yarabbel alemiyne veselemun alel mürseliyne velhamdülillahi rabbil alemin.”

Yasin suresi okunduktan sonra ne yapılır?
Allahümme rabbena ya rabbena tekabbel minna duaena vekdi hacetena bihurmeti sureti yasin ve ecirna minennari vemin azabil kabri ve min şerri sualin bi fadli sureti yasin yarabbel alemiyne veselemun alel mürseliyne velhamdülillahi rabbil alemin.
Yasin süresi nasıl teslim edilir?
Yasın Suresi okunduktan sonra teslim edilir yani bağışlama duası okunur ve Yasin suresinin Yüce Allah tarafından kabulü umulur. Buna teslim etmek de denir. Genellikle de şu yakarış ile başlanır:” Ya Rabbi. Okuduğum Yasin-i Şerifi yüce katında kabul buyur.
Yasin bağışlama duası nedir?
Yasin’in yarısını, üç aylardan birisini, ölümün hayırlısını sen nasip eyle ya rabbi! Ey Merhameti sonsuz olan yüce Allah’ım! Bizleri Kur’an hakikatlarından, ehli sünnet yolundan ve sıratı müstakim olan istikametten ayırma. Nefsimize günahlardan ve isyanlardan uzak olmayı ilham et.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/istedigin-bir-seyin-olmasi-icin-esmaul-husna/

https://sartlari.com/yutkunmak-orucu-bozar-mi/

https://sartlari.com/kuran-i-kerim-okuduktan-sonra-okunacak-dua/

https://sartlari.com/sevdiginin-aramasi-icin-dua-denenmis/

https://sartlari.com/dantel-yapilisi-anlatimli/