Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme | Yeni Mahalle Belediyesi nerede? - Şartları Neler

Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme | Yeni Mahalle Belediyesi nerede?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Yenimahalle belediyesi emlak vergisi sorgulama, yenimahalle belediyesi emlak vergisi telefon, yenimahalle belediyesi emlak vergisi ödeme sicil no ile sorgula

Anasayfa > Genel > Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme | Yeni Mahalle Belediyesi nerede?
12 Şubat 2019
1.109 okunma
Yenimahalle Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme | Yeni Mahalle Belediyesi nerede?
Okuma süresi: 2 dakika

Yenimahalle belediyesi emlak vergisi ödeme nasıl olur? Her sene düzenli bir şekilde ödenmesi gerekmekte olan emlak vergisi, kişilere ait taşınmazların bağlı olduğu ilçelerin belediyelerine ödenmektedir. Yenimahalle belediyesinin emlak vergisi ödeme işlemleri de aynı şekilde ilgili belediyeye yapılmaktadır. İnternet üzerinden ya da anlaşmalı bankalar aracılığı ile de emlak verginizi herhangi bir yere gitmeden, bir sıra beklemeden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yenimahalle vatandaşları belediye web sitesi üzerinden emlak vergilerini çok kısa bir süre içerisinde ödeyerek işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Konu ile ilgili aklınıza takılan ve detaylı bilgi edinmek istediğiniz durumlarda Yenimahalle belediyesi iletişim numaralarından taraflarına ulaşarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Emlak vergisi nedir?

Emlak vergisi, tapu kayıtlarında geçmekte olan, kişinin kendi adına ait olan bina, arsa ,arazi, konut ve benzeri taşınmazlara sahip olan herkes tarafından ödenmesi gereken ve kişilerin ödemekle yükümlü olduğu vergidir. 1986 senesinde çıkmış olan bu vergiyi yılda 1 defa ya da iki defada ödenebilir, taşınmazın bulunduğu ilçelere ait belediyeler tarafından tahsilatı yapılır. Emlak vergisi taşınmaz mal varlığına sahip olan kimselerin devlete ödemekle yükümlü olduğu vergidir. Ödenmesi gereken vergi miktarı taşınmazın türüne göre farklı olarak hesaplanmaktadır. Söz konusu oranlar hesaplanırken belediyedeki rayiç bedel baz alınarak hesaplama işlemi gerçekleştirilir. Taşınmazın bağlı olduğu belediye büyükşehir belediyesi ise ödemesi gereken vergi miktarı iki katına çıkmaktadır.

Yenimahalle belediyesi emlak vergisi nereye ödenir?

Yenimahalle belediyesi emlak vergisi ödeme işlemleri nereden yapılır? Yenimahalle sınırlarında bulunan taşınmanıza ait emlak vergisini Yenimahalle belediyesine yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Yenimahalle belediyesi web sitesi üzerinden ya da anlaşmalı bankalar aracılığıyla da kısa bir süre içerisinde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak vergisini ne zaman ödenmektedir?

Emlak vergisi ödeme tarihleri komisyon tarafından belirlenmektedir. Genel olarak ilk taksit 1 Mart- 31 Mayıs aralığında, ikinci taksit 1 Kasım- 1 Aralık aralığında olmak üzere iki taksitte ödeme imkanı bulunmaktadır. Emlak vergisinin zamanında ödenmemesi durumunda kişilere cezai işlem uygulanmaktadır.

Yenimahalle Belediyesi Emlak vergisi nasıl ödenir?
Semt Birimlerimizden Ödeme yapabilirsiniz. · PTT şubelerinden 211656 no’lu Posta Çeki Hesabı’na yatırabilirsiniz. · İnterneti kullanarak kredi kartınız ile vergi borcunuzu http://www.yenimahalle.bel.tr/ adresinden, bütün bankaların kredi kartları ile güvenle ödeyebilirsiniz.
Emlak vergisi e devletten nasıl ödenir?
E-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak emlak vergisi ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Emlak vergisi ödemesini e-Devlet üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu) linkine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bazı bankalar üzerinden de emlak vergisi ödemesi yapılabiliyor.
Emlak vergisi borcu nasıl ödenir?
Emlak vergilerinin ilgili belediyeye bizzat gidilerek ödeniyor. Emlak Vergileri Belediyelerin banka hesap numaralarına EFT veya havale yoluyla da ödenebiliyor. Bazı belediyelerin internet siteleri üzerinden vergi ödeme ve borç sorgusu da yapılabiliyor.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/bornova-belediyesi-emlak-vergisi-odeme/

https://sartlari.com/bornova-belediyesi-emlak-vergisi-borc-sorgulama-ve-odeme/

https://sartlari.com/uskudar-belediyesi-emlak-vergisi-odeme/

https://sartlari.com/bornova-belediyesi-emlak-vergisi-sorgulama/

https://sartlari.com/esenyurt-belediyesi-emlak-vergisi-odeme/