Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Hasar dosya sorgulama nasıl yapılır? - Şartları Neler

Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Ak sigorta hasar ödeme süresi, sigorta hasar dosya sorgulama, aksigorta poliçe sorgulama, ak sigorta hasar beyan örneği

Anasayfa > Genel > Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?
15 Şubat 2019
1.508 okunma
Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama | Hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?

Olası bir kaza durumunda, hasar dosyası sorgulama işlemleri kapsamında aracınızda meydana gelebilecek tüm hasarları sigorta şirketi karşılayacaktır. Son 5 iş gün içerisinde herhangi bir hasarla karşılaşırsanız, imzalı kaza raporları, lisanslı fotokopiler, kaza yerinin fotoğraflarını, örneğin hasar sürecini tamamlamak için yapılması gereken hasar anı dosyası gibi ayrıntıları sigorta şirketine iletirseniz ak sigorta hasar dosya sorgulama işlemleri şirket tarafından karşılanacaktır.

Ak Sigorta Hasar Dosya Talebi Nedir?

Araçlarımız için sigorta zorunludur. Bu nedenle, bir kaza durumunda sigorta devreye girecek ve kaybınızın çoğu sigortanız tarafından karşılanacaktır.

Ak Sigorta durumunda bir kaza durumunda, Ak Sigorta şirketinden kaza sonrası tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için bazı bilgiler sizden öncelikli olarak istenir.

Maddi olarak zarar görmüş kazalarda, taraflar kazayla ilgili bir rapor hazırlar ve bunları sigorta şirketlerine gönderir. Arabanızı Ak Sigorta ile sigortaladıysanız, bir kazadan sonra Ak Sigorta’dan zarar bedelini kolayca isteyeceksiniz.

Yaralı ve ölümcül kazalar kolluk kuvvetleri tarafından desteklenmektedir. Durumun acil durumu ve hasarın büyüklüğüne göre süreç değişecektir.

Veri Dosyası İsteği Nedir?

Hasarınızı değerlendirmek ve evinize, iş yerinize veya aracınıza verilen zararın tazminini talep etmek için sigorta şirketinizde uygulamanız gereken bazı prosedürler vardır. Sigorta şirketinize istediğiniz belgeleri en kısa sürede gönderirseniz, bir uzman sizin için görevlendirilir.

Hasarın yeri ve adresi, poliçe numarası, hasar tarihi, geçerli bir e-posta adresi ve IBAN numarası ile ilgili olarak sigorta şirketinize başvuruda bulunmuşsanız, tazminat almak için, değerlendirme süreci tamamlanana kadar beklemeniz gerekir. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra, Ak Sigorta dosya hasar talebi sekmesine başvurarak veya hasar dosyası talep numarası ile web adresi üzerinden arayarak dosyanızın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hasar Tespiti Nasıl Yapılır?

Trafik sıkışıklığında güvenli sürüş için önlemler almak çok önemlidir. Hayat güvenliğinizin yanı sıra mülkünüzün de güvenliği son derece önemlidir. Zorunlu motor ve otomobil sigortası ile güvenli sürüş için alınabilecek önlemler size olası riskleri garanti eder. Tüm bu güvenlik önlemlerine rağmen, dikkatsiz sürücüler veya araç kullanırken karşılaşabileceğiniz ani durumlar nedeniyle araçlarda hasar meydana gelebilir. Bu nedenle Aksigorta, sürücüler için kapsamlı bir alternatif sunuyor. Bu kapsamda ak sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerinizi online olarak da hızlıca kontrol etmelisiniz.

Ak Sigorta Hasar ihbar nasıl yapılır?
Telefon. 0216 280 88 88. Fax. 0216 280 88 00. E-Posta. bilgi@aksigorta.com.tr.
Ak Sigorta Hasar ihbar nasıl yapılır?
Hasar dosyasının kusur oranı komisyon tarafından üç iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Kaza tespit tutanağının doldurulmasından sonra hasar anında istenen diğer belgelerle beraber 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine ulaşarak hasar dosyasının açtırılması gerekmektedir.
Türkiye sigorta hasar dosya sorgulama nasıl yapılır?
Hasar dosyanız sonuçlanıncaya kadar sizin için belirlenmiş hasar dosya numarasıyla işlemlerinizi +90(850) 202 20 20 numaralı telefon hattımızdan ve web sayfamızda yer alan hasar dosya sorgulama adımından takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/ankara-sigorta-hasar-dosya-sorgulama/

https://sartlari.com/generali-sigorta-hasar-dosya-sorgulama/

https://sartlari.com/varlik-yonetim-sirketleri-borc-sorgulama/

https://sartlari.com/trafik-kazasi-tutanak-sonucu-ogrenme/

https://sartlari.com/sigorta-sorgulama-ne-zaman-emekli-olurum/