Trafik Kazası Tutanak Sonucu Öğrenme | Trafik kazası kusur oranı nereden öğrenilir? - Şartları Neler

Trafik Kazası Tutanak Sonucu Öğrenme | Trafik kazası kusur oranı nereden öğrenilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Trafik kazası kusur oranı sorgulama, tutanak sorgulama ceza, trafik kazası eksper raporu kaç günde çıkar, eksper raporu sorgulama, trafik kazası kusur oranı hesaplama

Anasayfa > Genel > Trafik Kazası Tutanak Sonucu Öğrenme | Trafik kazası kusur oranı nereden öğrenilir?
13 Şubat 2019
1.048 okunma
Trafik Kazası Tutanak Sonucu Öğrenme | Trafik kazası kusur oranı nereden öğrenilir?

Yaşadığımız günden itibaren önemli bir kolaylık sağlayan kaza raporları, çevrimiçi kaza raporu da sunmaktadır. Tespit numaranızı ve isim levhasındaki bilgileri girerek kaza raporunun talebini saniyeler içinde siz de trafik kazası tutanak sonucu öğrenme imkanı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir olay raporunda ortaya sunulan kaza raporunun sigorta şirketlerine iletilmesiyle başlar. Sigorta şirketi, bir sonraki iş gününün sonuna kadar varsa fotoğraflarla birlikte elektronik ortamda SBM’ye bir rapor sunar.

Protokolleri SBM’ye devrettikten sonra, sigorta şirketleri kendi reddetme oranlarını tahmin eder. Bu değerlendirme sonucunda, her iki taraf da aynı kusurluluk göstergelerini göstermiş ve bir anlaşmaya varmışsa, dosya alınacaktır. Aksi takdirde dosya 3 iş günü içerisinde Doküman Değerlendirme Komisyonuna gönderilir.

Kaza Temyiz Başvurusu Nedir?

Kaza raporunun tamamlanmasından sonra, GMS taraflara SMS ve e-posta yoluyla bilgi verir. Taraflardan biri protokolde kaza yüzdesini bilmek isterse, bu kez bir talepte bulunulması gerekir. Kazaya itiraz en az 5 iş günü içerisinde yapılmalıdır. Çevrimiçi veya SMS yoluyla sbm.gov.tr adresinden bir temyiz raporu isteyebilirsiniz.

Seyahat Sigortanızı Yaptırmak İçin Neler Yapılabilir?

Olası bir kaza durumunda zorunlu bir seyahat sigortası poliçeniz bulunmaması ciddi zorluklara yol açabilir. Seyahat sigortası aracınıza veya size verilen zararları kapsamazsa da, hatalı olursanız diğer tarafa verilen zararı telafi edeceği için önemli bir avantaj sağlar. Sigorta ile iletişime geçerek veya 444 24 00 numaralı telefondan müşteri desteğini arayarak 2 dakika içinde garantili bir trafik sigortası teklifi alabilirsiniz.

Kaza Raporu Nasıl Alınır, Şartları Nelerdir?

Aşağıdaki durumlarda, maddi hasarlı trafik kazası ile ilgili bir rapor doldurmak mümkün değildir!

  • Araç ehliyetsiz olarak kullanılıyorsa veya araç ehliyetsiz ehliyetle kullanılıyorsa,
  • Sürücü yaşı azsa,
  • Şoförün alkol almış olması tespit edilirse veya zihinsel sağlık şüphesi varsa,
  • Kazayla ilgili bir veya daha fazla araç devlet kurumlarına aitse,
  • Devlet kurumlarına ait malların zarar görmesi durumunda,
  • Kazaya karışan bir veya daha fazla aracın yol sigortası yoksa,
  • Bir trafik kazası ölüm ve / veya yaralanma ile sonuçlandıysa rapor işlenemez.

Mümkünse, araç kaza mahallinden çıkarılmadan önce farklı açılarda fotoğraflanmalıdır. Protokolün bir kopyası, sigorta şirketi veya diğer tarafın veya poliçenizin sigorta poliçesini yayınlayan sigorta şirketinden veya fotoğraflarla birlikte sigorta şirketinin tazminatını talep etmeniz durumunda, bilgiler trafik kazası tutanak sonucu öğrenme kapsamında sigorta şirketine gönderilmelidir.

Trafik kazası kusur oranı nereden öğrenilir?
Sigortalılar kusur oranlarını, http://www.sbm.org.tr adresindeki “Hizmetler” Menüsü altında “Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama ve İtiraz ” adımından öğrenebilirler.
Trafik kazası tutanak sonucu kaç günde çıkar?
Trafik kazalarında polis raporunun çıkma süresi 3 gündür. Trafik kazalarının meydana gelmesinin ardından yalnızca maddi hasar oluşmuşsa kişilerin başvurabilecekleri iki yol vardır.
Tramer sonuçları ne zaman belli olur?
Tramer kusur durumu kaç günde belli olur? Eksper raporu Tramer’e girildikten sonra 1 ila 3 gün arasında belli olur.
Trafik polisinin tuttuğu tutanak nereden alınır?
Kaza tutanağı polis tarafından düzenlendiğinde ve bir örneği teslim edilmezse kazada sadece maddi hasar meydana gelmişse tutanak ilgili polis karakolundan talep edilir; eğer ki kaza ölümlü, yaralanmalı bir kaza ise kazaya ait evraklar savcılığa gönderilecektir, bu nedenle bu tür kazalarda kaza tutanağı savcılıktan da .

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/en-ucuz-trafik-sigortasi-sorgulama/

https://sartlari.com/ankara-sigorta-hasar-dosya-sorgulama/

https://sartlari.com/ak-sigorta-hasar-dosya-sorgulama/

https://sartlari.com/tc-kimlik-no-ile-tahlil-sonucu-ogrenme/

https://sartlari.com/i%cc%87stanbul-seyahat-mus%cc%a7teri-hizmetleri/