Bağkur Borç Sorgulama Tc İle Şifresiz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Bağkur sorgulama şifresiz, bağkur borç sorgulama, bağkur borç sorgulama telefon numarası, bağkur no sorgulama ad soyad, sgk borç sorgulama tc ile, bağkur borç yapılandırma, bağkur borç ödeme, 4b hizmet dökümü sorgulama

Anasayfa > Genel > Bağkur Borç Sorgulama Tc İle Şifresiz
15 Şubat 2019
311 okunma
Bağkur Borç Sorgulama Tc İle Şifresiz
Okuma süresi: < 1 dakika

Bağkur borcu nasıl sorgulanır? Bağkur borç sorgulama tc ile şifresiz olarak nasıl yapılır? Bağkur borcunuzun olup olmadığını merak mı ediyorsunuz? Bağkur borcu olan vatandaşlar söz konusu borçlarını nereden öğrenebileceklerini merak ediyor. E- devlet üzerinden bu ve benzeri pek çok kişisel verilerinize ulaşabilirsiniz. Öyle ki tek bir şifre ve Tc kimlik numarası ile bütün vatandaşlık bilgilerinize, adli sicilinize, borçlarınıza, mahkeme dosyalarınıza ve daha da fazlasına tek tık ile ulaşabiliyorsunuz. Mobil uygulamalar sayesinde de dilediğiniz zaman uygulamadan aktif olarak kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E- devlet kullanmayan ya da şifresini henüz almamış olan vatandaşlar borçlarını sorgulayabilir mi? Evet, sorgulayabilir. Detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bağkur borcu şifresiz nasıl sorgulanır?

Bağkur borç sorgulama tc ile şifresiz son derece basit bir işlemdir. Bilgisayardan ve internet kullanımdan çok iyi anlamayanlar dahil herkes rahatça sistem üzerinden şifresiz bir şekilde borç bilgilerini öğrenebilecek. Sgk.gov.tr üzerinden bağkur borç sorgulama ekranına;

  • Tc kimlik no
  • Baba adı
  • Nüfus il
  • Nüfus ilçe
  • Cilt no
  • Aile sıra no
  • Doğum tarihi
  • Güvenlik bilgileri

Kısımlarını eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde sorgula butonuna tıklayarak borç bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. SGK tarafından verilen kararla 15.12.2011 itibari ile herkes ssk primlerini, bağkur primlerini ve borçlarını şifresiz bir şekilde kimlik bilgileri ile görüntüleyebiliyor.

Şifresiz bağkur borcu sorgulamak ücretli mi?

SGK’nın ana sayfası üzerinden bağkur borcunuzu şifresiz bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Ana sayfaya ulaştığınızda bağkur borç sorgulama ekranından sizlerden istenen kimlik bilgileri ile bağkur borcunuzu kısa bir süre içerisinde sorgulayabiliyorsunuz. Bu şekilde sorgulama yapmanız tamamen ücretsizdir.

Şifresiz bağkur sorgulama ekranına nasıl ulaşırım?

SGK web sitesi üzerinden bağkur borç sorgulama ekranına ulaştıktan sonra tarafınızdan istenmekte olan TC kimlik numarası ve diğer bilgileri doldurmanız halinde bağkur borç sorgulama sayfasına yönlendirilir ve tüm bilgileri açık bir şekilde görebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanmak tamamen ücretsiz olup, en doğru bilgilere kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz.