SGK Borç Sorgulama TC Kimlik No İle

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Sgk borç sorgulama işveren, sgk borç sorgulama tc ile, sgk borç sorgulama tc kimlik no, tc kimlik no ile ssk hizmet dökümü sorgulama son dakika

Anasayfa > Genel > SGK Borç Sorgulama TC Kimlik No İle
16 Şubat 2019
395 okunma
SGK Borç Sorgulama TC Kimlik No İle
Okuma süresi: 2 dakika

SGK borcu sorgulama TC kimlik numarası ile nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirdiğimiz bu makalede hızlı bir şekilde SGK borcunuzu öğrenebilirsiniz.

SGK’ya yani, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan personeller e – devlet üzerinden kolay bir şekilde borcunu sorgulayabilmektedir. E – Devlet sistemi üzerinden TC kimlik numaranız ile öğrenmek istediğiniz her ayrıntıyı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yani TC vatandaşları TC kimlik numaraları üzerinden E devlet sistemi üzerinden her türlü bilgiyi sorgulama hakkına sahip olmaktadır. Peki,SGK borç sorgulama TC kimlik no ile nasıl yapılır konusuna değinecek olursak makalemizde açıkladığımız bilgilerden yola çıkarak sorgulama işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

SGK borç Sorgulama TC Kimlik No ile Nasıl Yapılır?

E – devlet üzerinden 4A, 4B hizmet dökümüyle SGK’ya olan borç primini sorgulamak TC kimlik numarası ile kolay bir şekilde yapılmaktadır. Peki, TC kimlik numarası ile bu sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır?

SGK borcunu sorgulamak için SGK bürosuna gitmenize gerek yoktur. Bu işlemi E- Devlet sistemi üzerinden TC kimlik numaranız ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

SGK Sorgulama işlemleri önceki yıllarda SSK hizmet dökümü olarak bilinmekteydi. Şimdi ise 4A SGK hizmet dökümü olarak bilinen bu işlem bireyin sigorta ile ilgili olarak tüm ayrıntıları öğrenmesi için bir sistem vardır.

SGK Sorgulama işlemi günümüzde E – SGM ve E Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. TC kimlik numarası ile Borç sorgulama bölümünden kolay bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E –SGM resmi sitesi şifresiz bir sistemdi. Bu sistemin kapatılmasından itibaren şifreli olmak kaydıyla E – Devlet hizmetleri devreye girdi. SGK ile hizmet dökümü alma işlemi ise bireyin TC Kimlik numarası ile kolay bir şekilde yapılır hale geldi.

TC Kimlik Numarası ile SGK Borç Sorgulama

E- devlet sistemi üzerinden SGK Prim borcunu sorgulamanız için yapmanız gerekenler;

  • E – devlet resmi web adresine erişim sağlayım,
  • Giriş için TC Kimlik Numaranızı ve e – devlet şifrenizi girin,
  • Girişinizi şifreniz ya da mobil imzanız, elektronik imza ya da internet bankacılığı gibi seçenekler ile yapabilirsiniz.
  • Karşınıza açılan ekranın sol tarafında yer alan ‘Hizmetler’ bölümünün hemen altında bulunan seçenekler arasından ‘Sosyal Güvenlik Kurumu’ bağlantısına tıklayın.
  • Açılan menü üzerinden ‘Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama’ bağlantısına tıklayarak adınıza ait SGK Prim borcunuzu sorgulayın.