SGK Borcu Yoktur Başvuru Formu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika Sgk borcu yoktur başvuru taahhütname, sgk borcu yoktur dilekçesi örneği, sgk e-borcu yoktur aktivasyonu için gerekli evraklar, sgk borcu yoktur aktivasyon gerçek kişi, sgk e borcu yoktur giriş, sgk e borcu yoktur gerçek kişi taahhütname

Anasayfa > Genel > SGK Borcu Yoktur Başvuru Formu
16 Şubat 2019
361 okunma
SGK Borcu Yoktur Başvuru Formu
Okuma süresi: 2 dakika

Borcu yoktur SGK formu nedir, nasıl doldurulur konusunda hazırladığımız bu makale üzerinde SGK borcu yoktur başvuru formu konusuna ilişkin bilgi edinebilirsiniz.

SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından işverenlere sunulan borcu yoktur belgesi başvuruları için araştırmalar sürmeye devam etmektedir. AGK vergi borcu yoktur belgesi ve vergi toplama işlemleri daha sağlıklı bir şekilde işlenmektedir. Bunun yanı sıra uygulamanın geliştirilmesi ile vergi dairelerinde meydana gelen yığılmaların da önüne geçmek amaçlanmaktadır.

İş yeri sahipleri, yani işverenler borcu yoktur belgesiyle beraber şirketlerini garanti altına almaktadır. Peki, bu belge nasıl alınır?

SGK Borcu Yoktur Başvuru Formu Nasıl Alınır?

Bir bakıma işverenlerin kendilerini ve şirketlerini garanti altına alması ve borcu yoktur belgesi ile pazarda şirketini devam ettirmesi işveren açısından olumlu bir durumdur. Bu bağlamda işverenler SGK borcu yoktur belgesine sahip olmak durumundadır.

SGK borcu yoktur başvuru formu nasıl alınır konusunda gelecek olursak zor bir işlem olmadığını söyleyebiliriz. Lakin bu işlemlerin tamamında işverenin yapması durumu söz konusudur.

SGK borcu yoktur formunun nasıl alınacağına ilişkin konular yüzlerce işveren tarafından merak edilmektedir. Bu formu almak isteyen işverenler için aşağıdaki bilgiler yardımcı olacaktır.

Borcu yoktur başvurusu formu için öncelikle Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvurabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehirde SGK Dairesine giderek Sıra numarası alınız.

Veznede birçok farklı bölüme bakan personeller bulunmaktadır. Siz uygun olan vezneden sıra numarası alarak sıranızın gelmesini bekleyin. Bu işlemi yapabilmek için TC kimlik numaranızın, nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin olmasına özen gösterin. Sıranız geldiği zaman vezneye giderek SGK borcu yoktur başvuru istiyorum diyerek personelden form talep edin. Personel size bu talep formunu sağlayarak işlemlerinizi yapacaktır. Bunun yanı sıra, sıra beklemeden de bu formu alıp doldurabilirsiniz.

Nasıl Mı? Tabiki de elektronik ortamda internet ağı üzerinden SGK resmi web adresine giriş yaparak. Bu işlemi yapabilmek için öncelikle SGK’nın (Sosyal Güvenlik Kurumu) resmi web sayfasına erişim sağlayın. TC kimlik numaranız ile sisteme giriş yapın. Arama butonuna SGK Borcu Yoktur Formu yazın. Karşınıza çıkan sayfa form sayfası olacaktır.