Dünyanın En Tehlikeli Mekânları | Dünyada en tehlikeli şey nedir? - Şartları Neler

Dünyanın En Tehlikeli Mekânları | Dünyada en tehlikeli şey nedir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dünyanın en tehlikeli yerleri, tehlikeli yerler türkiye, dünyanın en tehlikeli hayvanı, dünyanın en tehlikeli okyanusları, dünyanın en tehlikeli mekanları nerede

Anasayfa > Genel > Dünyanın En Tehlikeli Mekânları | Dünyada en tehlikeli şey nedir?
12 Temmuz 2019
1.006 okunma
Dünyanın En Tehlikeli Mekânları | Dünyada en tehlikeli şey nedir?

Dünyanın güzel yerleri olduğu kadar tehlikeli ve korkunç yerleri olduğunu da hiç düşündünüz mü? Bazı insanların asla gitmek istemeyeceği macera severlerin ise gitmek için sabırsızlanacağı işte o yerler…

 • Ölüm Vadisi, ABD

Yeryüzünün en sıcak noktası burasıdır. Gün içinde sıcaklığı 57 dereceye kadar çıkabilen bu vadede susuz sadece 14 saat hayatta kalabilirsiniz.

 • Danakil Çölü, Eritrea

Dünyanın cehennemi olarak adlandırılan bu yerde rehbersiz gezmek kesinlikle yasaktır. 50 dereceyi aşan sıcaklığı ve farklı coğrafi yapısı ile macera sever kişilerin ilgisi çekmektedir.

 • Washington Dağı, ABD

En hızlı rüzgarların zirvesi olan bu dağ -40 dereceden daha soğuk ve saatte rüzgarın hızı ortalama 327 km’s aşmaktadır. Korumasız olarak gidildiğinde 12 saat içerisinde hayatınız sona eriyor.

 • Ölüm Yolu, Bolivya

1995 yılında en tehlikeli yol olarak kabul edildi ve sadece 3 metre genişliği bulunmaktadır. Bu güne kadar 300 turistin ölmesine sebep olmuştur.

 • Sinabung Volkanı, Endonezya

Aktif volkan her yıl patlıyor ve yaydığı zehirli gazlar ile etrafına ölüm saçıyor. Aktif volkanı görmek isteyen turistlerde belirli hastalıkları tetiklediği için sağlık açısından önerilmiyor.

 • Yılan Adası, Brezilya

Adından da anlayacağınız üzere adada metrekareye 5 yılan düşmektedir. 2000’lerin başına kadar turistler bazı şartlarla adaya alınırken şuan hükümet tarafından yasaklı bölgeler arasındadır.

 • Madidi Ulusal Parkı, Bolivya

Doğal güzelliği ile kişileri kendine çekerken bu park ölümcül bakterilere de ev sahipliği yapmaktadır. Herhangi bir canlı veya bitki ile temas ölümle sonuçlanmaktadır.

 • Ölüm Vadisi, Rusya

Havada ki toksik gazlar ile hiçbir bitki yetişmiyor ve insanların soluması halinde rahatsızlanmalara sebep oluyor.

 • BeelitzHeilsatten Akıl Hastanesi, Almanya

Asma yapraklar ile kaplanan bina, paslamış yataklar örümcek ağları ve boş koridorlar ile tam bir korku evidir. Verem hastalarının tedavisi amaçlı kullanılan bu bina maceraperest kişiler tarafından gizlice ziyaret edilmektedir.

 • Bebek Adası, Meksika

Bir ada düşünün ve her yerinde sadece gözleri olmayan, kopuk kol ve bacaklı kirli bebeklerle bezenmiş.  Adanın hikayesine göre bir kız çocuğu burada hayatını kaybetmiş ve annesi bütün adayı bu bebeklerle sarmış.

 • İntihar Ormanı, Japonya

Geçmişi işkence ve intiharlarla dolu bu orman dünyanın en popüler korku ormanı olarak isimlendirilmektedir. Bugüne kadar toplanda 433 kişi burada intihar etmiştir.

Dünyanın En Tehlikeli Bölgesi Neresi?
Honduras’ın San Pedro Sula, dünyanın en tehlikeli kenti kabul ediliyor. Kentte her 100 bin kişiden 169’u cinayete kurban gidiyor. Birçok kuruluş, turistleri bu kentten uzak durmaları konusunda uyarıyor.
Caracas Tehlikeli Mi?
Venezuela’nın başkenti Caracas’ta 100 bin nüfusa 120 cinayet denk geliyor. Söz konusu veriler BM Uyuşturucu ve Suç Dairesi’nin verileriyle de uyuşuyor. Dünya Sağlık Örgütü, 100 bin nüfusa karşı 10 cinayetin işlendiği yerleşim birimlerini “şiddet salgını” bölgeler olarak ilan ediyor.
En Tehlikeli Hayvan Hangisi?
Kutu denizanası, dünyanın en zehirli canlıdır. Zehri bir insanı 90 dakika gibi kısa bir süre içinde öldürebilir.
Honduras Tehlikeli Mı?
Honduras’ın San Pedro Sula, dünyanın en tehlikeli kenti kabul ediliyor.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/yunan-adasi-turlari/

https://sartlari.com/cocuklarda-diyabetin-isaretleri/

https://sartlari.com/dunyanin-duz-oldugu-neden-saklaniyor/

https://sartlari.com/bebeklerde-hickirik-neden-olur/

https://sartlari.com/yeni-yil-sozleri/