E Devlet Şifresi İnternetten Nasıl Alınır? Postaneye gitmeden E-devlet şifresi nasıl alınır? - Şartları Neler

E Devlet Şifresi İnternetten Nasıl Alınır? Postaneye gitmeden E-devlet şifresi nasıl alınır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika E devlet için şifre almak, internetten e devlet şifresi alınır mı? E devlete giriş için şifre alma yolları nelerdir?

Anasayfa > Genel > E Devlet Şifresi İnternetten Nasıl Alınır? Postaneye gitmeden E-devlet şifresi nasıl alınır?
10 Şubat 2019
846 okunma
E Devlet Şifresi İnternetten Nasıl Alınır? Postaneye gitmeden E-devlet şifresi nasıl alınır?
Okuma süresi: 2 dakika

E devlet şifresini internetten alma yolları mevcuttur. E devlet uygulaması günümüzde pek çok kurumsal işlemlerin kolay bir şekilde halledilmesini sağlıyor. Eskiden insanlar yalnızca borçlarını öğrenebilmek için bile kurumlara giderek sıra beklemek durumda kalıyordu. Ancak e devlet ile birçok işlem zaman kaybetmeden kolay bir şekilde yapılabiliyor.

Bunun için de e devlete giriş yapılabilecek bilgilerden birisine sahip olunmalıdır. Sisteme giriş yollarından bir tanesi e devlet şifresidir. Bundan dolayı e devlet şifresi internetten nasıl alınır sorusu insanların merak ettiği bir konudur.

E Devlete Giriş

E devletin olanaklarından yararlanabilmek için sisteme giriş yapmak gereklidir. Bu giriş de farklı bilgiler ile yapılabilir. E devlete farklı giriş yolları şunlardır:

  • Mobil imza,
  • E imza,
  • TC kimlik kartı,
  • İnternet bankacılığı,
  • E devlet şifresi.

Bu bilgilerden en az birisine sahip olunmadığı durumlarda sisteme giriş de yapabilmek mümkün değildir. Bundan dolayı bunlardan bir tanesinin edinilmesi gereklidir.

E Devlet Şifresi Alma

E devlet sistemine girebilmek için kimlik doğrulaması gereklidir. Kimlik doğrulamasının yapılabilmesinin bir yolu de e devlet şifredir. Bu şifreyi alabilmek için PTT’ye bizzat başvuru yapılması gereklidir. Başka bir kişi şifreyi alacak kişi adına PTT’ye başvuru yapamaz.

E devlet pek çok vatandaşlık bilgisinin olduğu bir yerdir. Bu bilgilerin de rastgele insanların eline geçmesi önlenmelidir. Bundan dolayı da sistem güvenli tutulmalıdır. Güvenliği sağlamanın bir yolu da şifrenin başka birisine verilmemesidir. Bu yüzden bir kişinin başkası adına şifre alması mümkün değildir.

İnternetten E Devlet Şifresi Alma

İnternet üzerinden e devlet şifresinin alınabilmesinin bir yolu vardır. Bu şifrenin internetten temin edilebilmesi için e devlet sistemine internet bankacılığı, mobil imza gibi yollar ile giriş yapılması gereklidir. Sisteme girilmesinin ardından cep telefonu bilgisi girilmelidir. Daha sonrasında da e devlet sistemi üzerinden şifre alma işlemi gerçekleştirilebilir.

Güvenlik önlemleri gereği e devlet şifresi internetten nasıl alınır sorusuna verilebilecek tek bir cevap vardır. E devlet alabilmek için ya PTT’ye gidilmeli ya da e devlet sistemine farklı yollar ile giriş yapılmalıdır.

E-devlet şifresi nasıl alınır Ptt'ye gitmeden?
Daha önce cep telefonu numaranızı www.turkiye.gov.tr’ye kaydedip, doğruladıysanız, PTT’ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Mobil imza veya elektronik imza kullanıcısı iseniz bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.
Ilk kez e-devlet şifresi nasıl alınır?
Bu şifreyi de kolaylıkla alabilirsiniz. İlk kez şifre alacaklar için internet üzerinden alınması mümkün olmayan şifre PTT şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Size en yakın PTT şubesine giderek e Devlet şifresi almak istiyorum dediğinizde 2 TL karşılığında e Devlet şifresi temin edebilirsiniz.
E-devlet şifresini benim yerime başkası alabilir mi?
Bu nedenle yalnızca kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile PTT’den e-Devlet şifresi temin etmek mümkün. … Bunun yanı sıra mahkeme kararı ile şahsınıza vasi tayin edilmiş ise vasiniz aracılığı ile de e-Devlet kapısı için şifre temin edebilirsiniz. Bunlar dışında herhangi bir durumda başkası adına şifre almak mümkün değildir.
E-devlet şifresi olmadan nasıl giriş yapılır?
Bunun için https://giris.turkiye.gov.tr/Giris adresinden üst menüde bulunan ‘internet bankacılığı’ seçeceğini işaretleyip, ardından kendi bankanızın logosunun barındığı bölüme girmeniz yeterli olacak.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/e-devletten-ogrenci-belgesi-nasil-alinir/

https://sartlari.com/e-devlet-kimlik-karti-uygulamasi-nasil-acilir/

https://sartlari.com/e-devletten-ogrenci-belgesi-nasil-alinir/

https://sartlari.com/yeni-kimlik-karti-s%cc%a7ifresi-ne-i%cc%87s%cc%a7e-yarar/

https://sartlari.com/ininal-kart-sifresi-nerde-yaziyor/