Geçerli Bir Ip Yapılandırmasına Sahip Değil

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Ethernet geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil çözüm win 10, windows 10 wifi geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil windows 10, win 7 yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil

Anasayfa > Genel > Geçerli Bir Ip Yapılandırmasına Sahip Değil
27 Şubat 2019
480 okunma
Geçerli Bir Ip Yapılandırmasına Sahip Değil
Okuma süresi: < 1 dakika

Windows hata mesajları nelerdir? Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil hatası neden olur ve nasıl düzelir? Windows dünya çapında en çok kullanılmakta olan işletim sistemidir. Her geçengün getirdikleri yenilik ve düzenlemeler ile çok daha iyi bir hale gelmektedirler. Yapılan güncellemeler ile birlikte eski atalar düzeltiliyor ve pek çok yenilik ile birlikte çok daha iyi performanslar alabiliyoruz. Kişisel ya da kurumsal kullanım alanları olan Windows bu doğrultuda kullanıcılara paket olanakları sunmaktadır. Windiwos güncellemeleri esnasında ya da başka durumlarda çeşitli hatalar verebiliyor. Bu hataları hata kodu ile birlikte mesaj olarak ekranlara yansıtıyor. Bu şekilde hatanın sebebi kolayca bulunuyor ve de o yönde sorun düzeltme adına çalışmalarda başlanabiliyor. Sizde çeşitli windows hataları yaşıyorsanız yazımızı okuyarak bu hataların sebebini ve çözümlerini öğrenebilirsiniz.

Windows güncellemerini otomatik olarak mı yapıyor?

Windows işletim sistemlerine sahip kişiler, daha önceden ayarları değiştirmemiş olmaları halinde Windows güncellemelerini otomatik olarak yapmaktadır. Bu otomatik güncelleştirmeyi açmak ya da kapatmak için Windows update sekmesine giderek bu durumu aktif ya da pasif hale getirmeniz mümkün. Otomatik güncelleştirmenin açık olması her zaman için daha iyidir. Öyle ki bu şekilde sizin takip etmenize gerek kalmadan her güncelleme otomatik olarak cihazınız tarafından gerçekleştirilir.

Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil hatası neden olur?

Bu hata genelde windows’un düşük bir sürümden windows 10’a yükseltilirken yaşanan bir hatadır. İnternet bağlantısının gitmesine sebep olur.

Geçerli bir ıp yapılandırmasına sahip değil hatasının çözümü nasıl olur?

Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil hata çözümü için;

  • Başlat bölümüne CMD yazın, burada karşınıza çıkan komut işlemi dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştır deyin.
  • Netsh int ip reset a.txt komutunu yazarak entera basın
  • Netsh winsock reset komutunu yazarak entera basın
  • Netsh winhttp reset proxy komutunu yazarak entera basın
  • Netsh advfirewall reset komutunu yazarak entera basın
  • İpconfig/flushdns komutunu yazarak entera basın
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın

Bu şekilde sorununuz çözülecektir.