Masaüstü Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme | Ethernet şifresi öğrenme - Şartları Neler

Masaüstü Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme | Ethernet şifresi öğrenme

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Masaüstü bilgisayardan wifi şifresi öğrenme xp, bilgisayardan wifi şifresi öğrenme windows 10, bilgisayardan wifi şifresi öğrenme windows 7, masaüstü bilgisayardan wifi şifresi öğrenme windows 7, masaüstü bilgisayardan wifi şifresi öğrenme windows 10, bilgisayardan wifi şifresi öğrenme windows 8, kablolu bağlı olduğun wifi şifresini öğrenme

Anasayfa > Genel > Masaüstü Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme | Ethernet şifresi öğrenme
15 Şubat 2019
3.273 okunma
Masaüstü Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme |  Ethernet şifresi öğrenme

Bilgisayarda kayıtlı wifi şifresi öğrenme işlemi için birden fazla yol seçeneğiniz vardır. Daha önceden herhangi bir kablosuz ağa yani wifi bağlantısına bağlandıysanız bilgisayar bu şifreyi otomatik olarak kaydedebilir. Bağlanırken kullandığınız bu şifre bilgisayara kaydedildikten sonra otomatik olarak bağlanmaya başlar.

Aynı şekilde farklı zaman aralıklarında bir wifi ağına bağlanmışsanız eğer bu ağa ait olan şifreler bilgisayar hafızasında saklanır. Ağ erişimi durumunda bağlanmayı tercih ettiğinizde bu defa şifre girmeden otomatik olarak bağlanmanız söz konusudur.

Masaüstü bilgisayardan wifi şifresi öğrenme konusunda da işlemler aynı şekilde ilerlemektedir.

Bilgisayara Kayıtlı Olan Wifi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Bilgisayara daha önceden kayıtlanan şifre Windows 7, Windows 8, Windows 8,1 ve Windows 10 işletim sistemlerinde aynı şekilde yapılmaktadır. Burada bağlanmak istediğiniz ağ adresinin adını bilmeniz gerekmektedir. Bu yeterli olacaktır. Eğer ağ adını biliyorsanız işlem oldukça kolaydır.

Hem masaüstü bilgisayarda hem de dizüstü bilgisayarda işlem aynı şekilde yapılmaktadır.

Öncelikle bilgisayarınızı açarak Windows ve R tuşlarına aynı anda olacak şekilde basın. Bu hareket ile ekrana siyah bir pencere açılacaktır.

Masaüstü Bilgisayardan Wifi Şifresi Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda wifi şifresini öğrenmek için Windows ve R tuşuna aynı anda bastıktan sonra açılan siyah ekran bir pencere şeklinde olacaktır. Bu pencere üzerinde “Netsh wlan Show profile wifi adı key = clear” yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Az önce de bahsettiğimiz gibi bilgisayar daha önce bağlandığı wifi ağını otomatik olarak hafızasına kaydetmektedir. Bu bağlamda şifre de direk olarak bilgisayar hafızasında kayıtlıdır. Açılan pencere üzerinde yazmanız gereken yazıyı yazarak enter tuşuna basın. Bu işlemi yaptıktan sonra örneğin bağlandığınız wifi ağı için “netsh wlan Show profile MIUKEDİ key = clear “ yazmanız gerekmektedir.

Bu wlan adı bağlanmak istediğiniz ağ olmaktadır. Burada Güvenlik Ayarları ( Security Settings ) sekmesinin altındaki anahtar içeriği ( key content ) yazan yerde tam karşısında wifi ağının şifresi açılmaktadır. Yani bu işlem sayesinde masa üstü wifi şifresini kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayar kablosuz internete nasıl bağlanır?
Bildirim alanındaki Ağ veya simgesini seçin. Ağ listesinden bağlanmak istediğiniz ağı seçin ve sonrasında Bağlan’ı seçin. Güvenlik anahtarını yazın (genellikle parola denir). Varsa ek yönergeleri izleyin.
Masa üstü bilgisayara modem nasıl bağlanır?
İlk olarak modem kutunuzdan çıkan Ethernet kablosunu bilgisayarınızın herhangi bir “ETHERNET” girişine takın. Daha sonra kablonun diğer ucunu ise modeminizin üzerindeki “ETHERNET” girişine takın. Bazı modemlerde “ETHERNET” ibaresi yerine “LAN” ibaresi de kullanılabilir.
Wireless adaptör işe yarar mı?
WİFİ Adaptör, wifi’si yani wifi ağ bağdaştırıcı kartı içinde gelmeyen bilgisayarların kablosuz işlevi kazanmasını sağlamaktadır. Sadece wifi’si olmayan bilgisayarlar da değil, olan bilgisayarların da kapsama alanını genişletmek için kullanılabilmektedir.
Kablosuz ağ adaptörü nedir?
Wireless adaptörler, bilgisayarların kablosuz ağlara bağlanmalarını sağlayan araçlardır. Bu cihaz modelleri, dahili bir wireless adaptörü olmayan bilgisayarların internete bağlanabilmeleri için gereklidir.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/bagli-oldugun-wifi-sifresini-ogrenme-pc/

https://sartlari.com/bilgisayardan-wifi-sifresi-ogrenme-windows-10/

https://sartlari.com/vodafone-modem-kullanici-adi-ve-sifre-unuttum/

https://sartlari.com/instagram-bilinmeyen-bir-ag-hatasi-olustu/

https://sartlari.com/e-posta-sifremi-unuttum-degistirmek-istiyorum/