İzmirim Kart Bakiye Yükle | İzmirim kart bakiye yükleme nasıl yapılır? - Şartları Neler

İzmirim Kart Bakiye Yükle | İzmirim kart bakiye yükleme nasıl yapılır?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Kentkart mobil bakiye sorgulama,otobüs kartı bakiye sorgulama,izmirim kart otomatik yükleme, kentkart bakiye sorgulama, izmirim kart yenileme öğrenci

Anasayfa > Genel > İzmirim Kart Bakiye Yükle | İzmirim kart bakiye yükleme nasıl yapılır?
13 Şubat 2019
1.245 okunma
İzmirim Kart Bakiye Yükle | İzmirim kart bakiye yükleme nasıl yapılır?

İzmirim kart bakiye yükle işlemleri nasıl yapılır? İzmir’de uzun yıllar boyunca Kentkart olarak kullandığımız toplu taşıma kartları artık İzmirim kart olarak değişti ve bu ismiyle kullanılmaya devam edecek. İzmirim kartları çeşitli bayilerden alabilirsiniz. Ödeme seçenekleri tam ve öğrenci olarak ayrılmakta olup, öğrenciler öğrenci belgeleri ile gerekli merkezlere başvuru yaparak İzmirim kartlarını öğrenci tarifesiyle kullanabilirler. İzmirim kart ile otobüsleri, metroyu, İzbanı, vapurları kullanabiliyorsunuz. Karta bakiye yüklemesi yapıp yeterli bakiyenizin olması halinde Dilediğiniz yere giderken söz konusu araçları kullanmada bu kartı kullanabiliyorsunuz. İzmirim kartın olmaması durumlarında 3-5 kullanımlık biletler de aynı şekilde kullanılmaktadır. Fakat bu biletler karta göre biraz daha maliyetli olur.

İzmirim kart bakiye sorgulama nasıl yapılır?

İzmirim kartınızda bakiye olması halinde metroda, izbanda, otobüste ve vapurda kullanım sağlayarak dilediğiniz yere gidebiliyorsunuz. Bakiyenizi yükleme yaptığınız alanlardan kontrol ettirebilir, otomatik yükleme cihazlarından sorgulayabilir ya da online olarak sorgulayabilirsiniz. Online olarak sorgulamak için İzmirim kart sitesinin ana sayfasından bakiye sorgulama yapabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte gelen bu özellik sayesinde artık yolda mağdur kalmayacaksınız! Dilediğiniz zaman mobil cihazlarından da giriş yapabileceğiniz İzmirim kart sitesinden bakiyenizi görebileceksiniz!

İzmirim kart bakiye yükleme nasıl olur?

İzmirim kart bakiye yükle işlemi nasıl yapılır? İzmirim kart İzmirliler tarafından toplu taşımalarda kullanılan bir kart olup, bu kart sayesinde para al- ver işlemleri son bulmuştur. Kartta yeterli bakiye olması halinde öğrenci ya da tam tarifesiyle kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Kartınıza bakiye yüklemek için İzmirim kart yükleme bayilerinden, otomatik yükleme makinelerinden ya da İzmirim kart web sitesi üzerinden kredi kartınız ile işlem yapabilirsiniz.

İzmirim kart açıköğretim öğrencileri için de öğrenci olarak kullanılır mı?

Açıköğretim öğrencileri de başvuruları esnasında öğrenciliklerini ibraz edecek olan belgeler ile başvurmaları halinde kartları öğrenci kartı olarak çıkacak olup, öğrenci tarifesiyle indirimli bir şekilde toplu taşıma araçlarını kullanabilirler.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/izmirim-kart-ogrenci-basvuru/

https://sartlari.com/izmirim-kart-para-yukleme/

https://sartlari.com/izmirim-kart-bakiye-sorgula/

https://sartlari.com/kentkart-bakiye-sorgulama-kocaeli/

https://sartlari.com/izmirim-kart-basvuru-durumu/