İzmirim Kart Öğrenci Başvuru

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika İzmirim kart yenileme öğrenci, izmir öğrenci kartı başvuru, izmirim kart yükleme, izmirim kart nasıl alınır

Anasayfa > Genel > İzmirim Kart Öğrenci Başvuru
18 Şubat 2019
355 okunma
İzmirim Kart Öğrenci Başvuru
Okuma süresi: < 1 dakika

Öğrenci İzmirim Kart başvurusu yapabilir, indirimli yol ücretlerinden yararlanabilirsiniz. Öncelikle kart başvurusu yaparken öğretmenler, 65 yaş üzeri kişiler ve öğrenciler için indirimli kartlar olduğunu bilmelisiniz. Öğrenci iseniz ödeyeceğiniz tutar çok daha az olacaktır. Ancak, İzmirim kart öğrenci başvuru işlemlerini yaparken sunmanız gereken belgelerin de farklılık gösterdiğini unutmamalısınız. Öncelikle kart başvurusu için www.izmirimkart.com.tr adresine giriş sağlamanız gerekiyor.

İzmirim Kart Nasıl Alınır?

Belirtilen web sitesine giriş yapmalısınız. Daha sonra ilk kart başvurusu linkine tıklamanız gerekiyor. Burada öğrenci kartı, öğretmen kartı ve 65 yaş üzeri kartı karşınıza çıkıyor. Öğrenci kartı almak için dikkat edilmesi gereken hususlara odaklanmalısınız.

Devam etmek için tıklayın bölümüne gelmelisiniz. Karşınıza bir uyarı çıkıyor. Bu uyarıyı kabul etmelisiniz. Başvuru tipinden öğrenci kartını seçmelisiniz. TC kimlik numaranızı yazmanız isteniyor. Baba adınızı ve doğum tarihinizi yazmalısınız. Değerleri de kutucuğa eklemeniz lazım. Ardından sorgulama seçeneğini işaretlemelisiniz. Bu sayede başvuru yapabiliyorsunuz.

İlk Kart Başvurusunda Ne Kadar Ödeme Yapılır?

İlk kart başvurusu yaparken hem öğretmenler hem de öğrenciler 10 TL değerinde bir ödeme yapmak durumundadır. Önce başvuru formunun doldurulması sonrasında bankaya para ödemesi yapılması gerekiyor. Ödeme işlemlerinden hemen sonra ise kartınız adresinize yollanıyor ya da merkeze giderek kartınızı alabiliyorsunuz.

Öğrenci olduğunuzu ispat edebilmek adına mutlaka öğrenci belgesi almanız gerekiyor. Öğrenci belgesi almadan öğrenci olduğunuzu ispat edemezsiniz. Bu belgenin de merkeze sunulması gerekiyor. Paranın ESHOT kurum tahsilat hesabına yatırılması gerekiyor. Bunun için bir havale ücreti ödemek durumunda da kalmıyorsunuz.

İzmirim Kart Nedir?

İzmir’de bir yerden başka bir yere giderken toplu taşımaları kullanıyorsanız İzmirim Kart sahibi olmanız gerekiyor. Otobüs, metro, tramizmir, vapur seferlerinde nakit para geçmiyor. O nedenle insanlar İzmirim Kart içerisine bakiye yüklüyor ve bu bakiye ile işlem yapmak gerekiyor. Öğrenci, öğretmen için farklı tarife uygulanıyor. 65 yaş üzerindeki kişiler ise ulaşımda ücret ödemiyor. İzmirim Kart öğrenci başvuru işlemlerini yaparak indirimli tarifelerden yararlanabiliyorsunuz. Üstelik 90 dakika içerisinde ikinci binişlerinizin ücretsiz olduğunu da görebiliyorsunuz.