Kolon Kanseri Olanların Yorumları | Kolon kanseri olduğunuzu nasıl anladiniz? - Şartları Neler

Kolon Kanseri Olanların Yorumları | Kolon kanseri olduğunuzu nasıl anladiniz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Kolon kanseri olanlar ne kadar yaşar, kolon kanseri olduğumu öğrendim, kolon kanseri öldürür mü

Anasayfa > Genel > Kolon Kanseri Olanların Yorumları | Kolon kanseri olduğunuzu nasıl anladiniz?
13 Şubat 2019
1.467 okunma
Kolon Kanseri Olanların Yorumları | Kolon kanseri olduğunuzu nasıl anladiniz?

Kolon kanseri hastalarının yorumları bu hastalıkla mücadele edenler için hem bilgilendirici hem de çoğu kez destekçi olmaktadır. Kolon kanseri halk arasında bağırsak kanseri olarak da bilinir ve kalın bağırsakta oluşur. En ciddi ve yaygın hastalıklardan biridir; ülkemizde hem kadın hem erkeklerde görülen kanser türlerinde ilk 3’e girer. Bu nedenle belirtileri dikkate alınmalı ve ihmal edilmemelidir. Kolon kanserini yaşayan insanların deneyimleri de oldukça etkileyicidir. Yazıda kolon kanseri olanların yorumları yer almaktadır.

Kolon Kanseri Olanlar Ne Söylüyor?

Kolon kanseri olanların deneyimleri başka hastalara da yol gösterici olabilmektedir. Hastalığı deneyimleyen insanların bir kısmı normalden fazla büyük abdeste çıkmaya başlandığını belirtmektedir. Bunun miktarının 1-2 değil de ( Normal sayılan) 4-5 kere olduğunu söylemektedirler.

Ayrıca dışkılama sırasında acı duymaya başlayanların sayısı da oldukça fazladır. En önemli göstergelerden biri ise kesinlikle kanlı dışkı!

Kolon Kanseri Olanlar Kişiler Neler Yaşıyor?

Kimi hastaların evre geçişleri maalesef ki oldukça hızlı biçimde gelişebiliyor. Bu herkes için geçerli olmasa da hastalığın ciddiye alınması gerektiğinin ve erken teşhisin önemini bir kez daha vurguluyor. 2-3 hafta içinde hastalığın evre atladığı hastalar bulunmaktadır.

Yayılma olmadığı takdirde hastaların kemoterapi ve radyoterapi almama ihtimali var ancak lenf bezlerine ve diğer organlara sıçrama varsa bu durumda bu tedaviler çoğunlukla mecburi hale geliyor. Kemoterapi süreci özellikle biraz zorlu ve yan etkileri var.

Kolon Kanseri Olan Hastaların Deneyimleri Neler?

Kolon kanseri olanların yorumları arasında hastalığı yenenlerin birçok tavsiyesi ve bilgilendirici söylemleri bulunmaktadır.

Öncelikle tamamen eski hayata dönememe ihtimali var; bunu bilerek sağlıklı yaşamaya, bol sebze-meyve tüketmeye ve mutlaka kontrollere gitmeye devam ediyorlar. Ara sıra bağırsaklarda tıkanma, çok sık tuvalete çıkma gibi durumları yaşayanlar da var. Bu göstergeler kanserin nüksettiğinin bir belirtisi olabiliyor.

3.evre kanser teşhisi alıp zorlu bir süreçten sonra normal hayatına dönen hastalar da mevcut! Yorumlarda zorlu bir dönemden sonra gayet iyi duruma gelen ve yaşamlarına devam eden kişilerin anlattıkları deneyimler birçok hastayı olumlu yönde etkileyebilir.

Kolon kanseri olan kişiler kaç yıl yaşar?
Eski dönemlerde kolon kanseri hastalığına sahip insanların hayatta kalma süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Şimdi ise gelişen teknoloji ve tedavi yöntemleri sayesinde kolon kanseri yaşam süresi 1 yıldan daha fazla olacak şekilde uzatılması sağlanmıştır.
Kolon kanseri olduğunuzu nasıl anladiniz?
En sık görülen kolon kanseri belirtileri sürekli ishal ve kabızlık, her zaman normal bir kalınlıkta gelen büyük abdestin incelmesi, anüsten ve büyük abdestten kan gelmesi, büyük abdestte yumurta akı görünümlü salgıdır.
Kalın bağırsak kanseri nasıl tedavi edilir?
Kalın bağırsak kanserinin ana tedavi yöntemi cerrahidir. Ancak bazı hastalarda ameliyat öncesi veya sonrası kemoterapi ve/veya radyoterapi uygulanabilir.
Kolon kanseri öldürücü müdür?
Kolon yani kalın bağırsak kanseri en sık görülen üçüncü kanserdir ve hem erkek hem de kadınlar arasında kansere bağlı ölüm nedenleri arasında üçüncü sırada gelmektedir. Ancak erken evrelerinde tanı konulup tedaviye başlandığında tedavisi en olanaklı kanserler arasındadır.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/kolon-kanseri-belirtileri-nelerdir/

https://sartlari.com/kolon-kanseri-3-evre-ne-kadar-yasar/

https://sartlari.com/bagirsak-kanseri-yasam-suresi/

https://sartlari.com/arcelik-9-kg-camasir-makinesi-kullanici-yorumlari/

https://sartlari.com/en-dusuk-ssk-emekli-maasi-2021/