PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Tc ile para sorgulama ptt, ptt bakiye sorgulama mesajla, ptt adıma yatan para sorgulama e devlet, ptt adıma yatan para var mı, ptt e devlet şifresi alma internetten

Anasayfa > Genel > PTT Adıma Yatan Para Sorgulama
15 Şubat 2019
393 okunma
PTT Adıma Yatan Para Sorgulama
Okuma süresi: < 1 dakika

Adıma yatan parayı sorgulama işlemi olarak nasıl yapacağınız konusunda makalemizden yardım alabilirsiniz. PTT adıma yatan para sorgulama konusunda yapacağınız işlemler oldukça kolaydır. Bu işlemi birkaç farklı yöntemle yapabilirsiniz. PTT para sorgulama işlemi de en az para yatırma işlemi kadar kolay ve hızlıdır. Artık para gönderme işlemi günümüzde tek tık işlemler olarak bilinmektedir. Yani para göndermek oldukça kolaydır. Bu anlamda değişen teknolojik sistemler sayesinde PTT ile para gönderme işlemi de oldukça hızlı bir hale gelmiştir.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer para transfer işlemlerinizi sürekli PTT üzerinden gerçekleştiriyorsanız bir Posta Çeki hesabı açın. Posta Çeki hesabının avantajı indirimli bir şekilde para gönderebilme işlemidir. Yurtiçi ya da yurt dışı fark etmeksizin PTT sistemi üzerinden istediğiniz zaman para gönderebilirsiniz.

Tarafınıza gönderilen parayı sorgulamak istiyorsanız öncelikle bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bu şubelerde sıra alarak işlem yapılmaktadır. Sıranız geldiğinde veznedeki görevliye TC Kimlik numaranızı söyleyerek adıma gelen parayı sorgulamak istiyorum diyebilirsiniz. Kimliğiniz yanınıza değilse varsa ehliyetiniz ile de işlem yapabilirsiniz.

Posta çeki hesabınız varsa para transfer işlemlerinizi daha uygun bir şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama Ücretsiz

PTT sistemi üzerinden tarafınıza gönderilen paranın akıbetini öğrenmek istiyorsanız ve bu işlemi ücretsiz bir şekilde yapmak istiyorsanız PTT şubesine gidebilirsiniz. Fakat size yakın bir PTT şubesi yoksa ve PTT adıma yatan para sorgulama işlemi yapmanız gerekiyorsa internet üzerinden hiç yorulmadan anında öğrenebilirsiniz.

Bu işlemi bu kadar çabuk ve kolay yapmanız internet üzerinden kolay bir şekilde yapabiliyor olmanız anlamını taşımaktadır.

PTT üzerinden adınız hesabına gönderilen parayı E – Devlet sistemi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Öncelikle e – devlet sistemine giriş yapın. Bu giriş işlemi için TC kimlik numaranız gerekmektedir. TC kimliğiniz ve şifreniz ile E- Devlet sistemine erişim sağladıktan sonra arama butonuna PTT para sorgulama seçeneğini aratın. PTT sorgulama seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu bağlamda hızlı bir şekilde adınıza gönderilecek olan paranın akıbetini öğrenebilirsiniz.