Görevini Devamlı Olarak Yapmaya Engel Bir Durumu Olmadığına Dair Beyanı

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: < 1 dakika Sağlık durumu beyan formu, sağlık durumu beyan formu belediye, sağlık durumu beyan formu 2019, sağlık durumu beyan formu nereden alınır

Anasayfa > Genel > Görevini Devamlı Olarak Yapmaya Engel Bir Durumu Olmadığına Dair Beyanı
15 Şubat 2019
656 okunma
Görevini Devamlı Olarak Yapmaya Engel Bir Durumu Olmadığına Dair Beyanı
Okuma süresi: < 1 dakika

Görevi yapmaya engel oluşturacak bir durumun olmadığı beyanı bazı iş başvuruları için gereklidir. Bazı kurumlar işe alacakları kişilerden bu beyanı isteyebilir. Bu beyan ile kişi o işte çalışabilmesinin önünde bir engel olmadığını bildirir. İş yeri de bu beyanı esas olarak kabul ederek işe alım yapar. Her bir kurumun istediği beyan formu farklı olabilir. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı formu hangi kuruma verilecek ise o kurumun istediği şekilde yazılmalıdır.

Beyan Formu Nereden Alınır?

Görevin icra edilmesinde konusunda herhangi bir engelin bulunmadığına dair beyan devlete ait birçok kurum tarafından istenmekte. Bu beyan formunu kişiler kendileri hazırlamalıdır. Bundan dolayı bu formlar bir yerden alınabilen kağıtlar değildir. Ancak her kurumun kendi istediği bir format olduğu için hangi kuruma başvurulduğuysa onun istediği formata uygun bir şekilde yazılması gereklidir. Bu formatlar kurumların internet adreslerinden kolayca bulunabilir.

AB Başkanlığı Beyan Formu

İş başvurularında beyan formu isteyen kurumlardan bir tanesi Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’dır. Başkanlık istediği beyan formunda her türlü iklimde çalışılabileceği ve herhangi bir akıl sağlığının olmadığının yazılmasını istemektedir. Bu beyan formunun nasıl yazılacağına dair örneklerin de bulunması mümkün. AB başkanlığının internet sitesinden beyan formu örneğine ulaşılabilir. Örnekte yer alan boşlukların doldurulması ile beyan formu hazırlanabilir.

Farklı Beyan Formları

İşkur gibi bazı kurumlar yalnızca sağlık durumu beyan formu istemiyor. Bunun yanı sıra kurumlar tarafından istenebilecek beyan formalarından bazıları şunlardır:

  • Askerlik beyan formu,
  • Adli sicil beyan formu.

Bu beyan formlarının her birinin nasıl yazılacağını bilmek her zaman mümkün değildir. Bu durumda da yapılması gereken şey iş başvurusu yapılacak olan kurumun hazırladığı örnek beyan formalarına bakılmasıdır. Bu örnek formlarındaki boş bırakılan yerlerin doldurulması ile de beyanlar hazırlanabilir.

Her bir kurumun istediği beyan tarzı farklıdır. Bundan dolayı da görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı yazmadan önde muhakkak kurumun istediği beyanın nasıl olduğuna bakılması gereklidir.