Bluetooth Hoparlör Bilgisayara Nasıl Bağlanır Windows 7 | Windows 7 bluetooth hoparlör bağlanma - Şartları Neler

Bluetooth Hoparlör Bilgisayara Nasıl Bağlanır Windows 7 | Windows 7 bluetooth hoparlör bağlanma

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bilgisayar sesini bluetooth kulaklığa verme, bilgisayar bluetooth kulaklığı görmüyor, windows 7 bluetooth, windows 7 bluetooth indir, windows 7 bluetooth açma

Anasayfa > Genel > Bluetooth Hoparlör Bilgisayara Nasıl Bağlanır Windows 7 | Windows 7 bluetooth hoparlör bağlanma
12 Şubat 2019
2.318 okunma
Bluetooth Hoparlör Bilgisayara Nasıl Bağlanır Windows 7 | Windows 7 bluetooth hoparlör bağlanma

Windows 7’de Bluetooth hoparlörü bilgisayara bağlamanın kolay bir yolu bulunmaktadır. Teknolojinin de gelişmesi ile kablolar yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Eskiden bilgisayara farklı birçok kablo ile bağlanan cihazlar artık bluetooth teknolojisi sayesinde herhangi bir kabloya ihtiyaç duyulmadan kullanılabiliyor. Bilgisayara kablosuz bir şekilde bağlanabilen ürünler fare, klavye gibi aksesuarların yanı sıra hoparlör de olabiliyor. Bluetooth hoparlör bilgisayara nasıl bağlanır Windows 7 sorunun da kolay bir cevabı bulunuyor. Bu cihazların bilgisayara bağlanabilmesi için bazı aşamaların takip edilmesi gerekiyor.

Bluetooth Hoparlör Nedir? | Bluetooth hoparlör bilgisayara nasıl bağlanır windows 7

Bluetooth aslında yeni bir teknoloji değildir. Bu iletişim teknolojisi ilk olarak 1994 yılında tanıtılmıştır. Ancak günümüzde kullanımı giderek aygınlaşmıştır. Bluetooth teknolojisi ile üretilen cihazlar farklı alanlarda kullanılmaya başlandı. Bilgisayar aksesuarlarının bluetoohtlu versiyonları da bir kabloya olan ihtiyacı oradan kaldırdı.

Bluetooth hoparlörleri de bu teknolojik aletlerden bir tanesidir. Bu aksesuar sayesinde kabloya gereksinim duyulmadan bilgisayara bağlanan hoparlör bilgisayar kullanıcıların işlerini oldukça kolaylaştırmıştır.

Bluetooht Cihazının Bulunabilir Moda Alınması

Bir bluetooth aksesuarının bilgisayara bağlanabilmesi için ilk olarak o aygıtın açılması ve farklı cihazlar tarafından bulabilir hale getirilmesi gerekiyor. Aygıtın nasıl görünür hale getirileceği cihazın özelliğine göre değişebiliyor. Piyasada farklı türde birçok hoparlör bulunuyor. Bu cihazların da özellikleri bambaşka olabiliyor. Bundan dolayı hangi cihazın bağlanması isteniyorsa o cihazın bluetooht’nun kolay bir şekilde görünür yapılabilmesi için kullanma kılavuzu okunmalıdır.

Cihaz Ekleme İşleminin Yapılması

Bluetooth aletinin açılmasından ve görünür hale getirilmesinden sonra artık cihazın bilgisayara eklenmesi gerçekleştirilebilir. Bunun için yapılması gereken ilk şey başlangıç düğmesinden cihazlar ve yazıcılar menüsüne girilmesidir. Bu menüde cihaz ekle diye bir seçenek yer almaktadır. Bu seçeneğin seçip hangi cihazın olduğunu belirleyerek ileri tuşuna basılmalıdır.

Daha sonrasında bilgisayar kullanıcıların karşılarına bazı yönergeler çıkacaktır. Bu yönergelerin okunarak takip edilmesi gerekiyor. Bu aşamaların takip edilmesinin ardından bluetooth hoparlörünün de bilgisayara bağlama işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Bluetooth hoparlör bilgisayara nasıl bağlanır Windows 7 aşamalarının sırasıyla takip edilmesi bağlantının da hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır.

Bluetooth hoparlör masaüstü bilgisayara nasıl Bağlanir?
Ayarlar uygulamasını açın. Ana sayfada yer alan Cihazlar bölümüne girin. Cihazlar bölümüne girdiğinizde karşınıza çıkacak olan sayfa Bluetooth & diğer cihazlar sayfası olacaktır. Eğer bilgisayarınızın Bluetooth bağlantısı kapalıysa, burada bulunan Bluetooth ayarını kapalıdan Açık durumuna getirin.
Windows 7 de bluetooth nasıl açılır?
Başlat –> Aygıtlar ve Yazıcılar öğesine tıklayın. Aygıt listesinde bilgisayarınıza sağ tıklayın ve Bluetooth ayarlarını seçin. Bluetooth Ayarları penceresinde Bluetooth aygıtlarının bu bilgisayarı bulmalarına izin ver onay kutusunu işaretleyin ve sonra Tamam’a tıklayın.
Windows 7 ye kablosuz kulaklık nasıl bağlanır?
Bluetooth cihazınızı açın ve bulunabilir hale getirin. … Aygıtlar ve yazıcılar> Başlat ‘ı seçin. Cihaz ekle’yi seçip cihazı belirleyin ve İleri’yi seçin. Karşınıza çıkan diğer yönergeleri takip edin.
JBL Bluetooth hoparlör bilgisayara nasıl bağlanır?
JBL Bluetooth Hoparlör Bilgisayara Nasıl Bağlanır? JBL hoparlörünüzü bilgisayarınıza bağlamak için açma düğmesine ve ardından bluetooth düğmesine basın. Bilgisayarınızın bluetooth bağlantısını da açtıktan sonra yakında algılanan bluetooth aygıtlardan JBL hoparlörünüzü seçerek müzik dinlemeye başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://sartlari.com/namazda-okunacak-dua-sirasi/

https://sartlari.com/en-dusuk-ssk-emekli-maasi-2021/

https://sartlari.com/e-devlet-kimlik-karti-uygulamasi-nasil-acilir/

https://sartlari.com/masaustu-bilgisayardan-wifi-sifresi-ogrenme/

https://sartlari.com/turkcell-pesin-fiyatina-12-taksit-telefon/