Diyarbakır Diski Su Borcu Sorgulama (Nasıl Yapılır?)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Okuma süresi: 2 dakika DİSKİ su borcu iletişim, Diyarbakır su aboneliği, DİSKİ su borcu ödeme online işlemler ile yapılıyor mu?

Anasayfa > Genel > Diyarbakır Diski Su Borcu Sorgulama (Nasıl Yapılır?)
11 Şubat 2019
448 okunma
Diyarbakır Diski Su Borcu Sorgulama (Nasıl Yapılır?)
Okuma süresi: 2 dakika

Diski’ye olan borcun sorgulanması kolay bir şekilde yapılabilir. Bu sorgulamanın yapılabilmesi için farklı yollar vardır. Diski’ye olan borcu ödenebilmesi için ne kadar borcun olduğu bilinmelidir. Günümüz teknolojisi ile beraber de borcu öğrenmek çok kolaydır. Pek çok borcun sorgulanabilmesi gibi Diyarbakır Diski su borcu sorgulama da internet sayesinde çok kısa süre yapılabilir.

DİSKİ Nedir?

Diski, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünün kısaltılmışıdır. Bu genel müdürlük suların tüm Diyarbakır’a dağıtılmasından ve şehirdeki kanalizasyon sisteminden sorumludur. Diyarbakır’daki evlerde kullanılan çeşme sularının sağlayıcısı da Diski olduğundan dolayı su faturalarının da ödenmesi gereken yer bu genel müdürlüktür.

Diyarbakır’da yaşayan kişilerin su faturalarının ne kadar olduğunu öğrenmelerinin ve bu faturaları yatırmalarının kolay yolları vardır. Bu işlemler internet aracılığı ile fazla zaman ve efor harcamadan halledilebilmektedir.

İSKİ BORÇ SORGULAMA VE FATURA ÖDEME

Diski Su Borcu Sorgulama Yöntemleri

Diyarbakır Diski Genel Müdürlüğüne olan borcun sorgulanmasının en kolay yolu Diski’nin internet sayfasına girerek yapılan sorgulamadır. Diski’nin internet sayfasına girildiği zaman sağ üst köşede sanal şube ikonu olduğu görülecektir. Bu ikona basıldığında da borç sorgula&öde seçeneği ile karşılaşılacaktır. Bu seçenek seçildiğinde de ekranda çıkan boşluğa Abone No girilerek borç sorgulama yapılabilir.

Bir diğer borç sorgulama metodu ise Diski’nin online hizmetler sayfasına girilmesidir. Bu internet sitesine girildiği taktirde de yine abone numarası yazılarak sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir.

GEDİZ ELEKTRİK HIZLI BORÇ SORGULAMA

Diyarbakır Diski Su Borcu Ödeme

Borcun ne kadar olduğunun öğrenilmesi gibi ödeme işlemi de oldukça kolaydır. Bu ödemeler yine Diski’nin internet sayfasından yapılabilir. İnternet üzerinden yapmak istemeyen kişiler ise Diski su veznesine ödemelerini gerçekleştirebilirler. Bu veznelerin bazıları şunlardır:

  • Sur vezne,
  • Şehitlik Vezne,
  • Merkez Veznesi,
  • Lice Veznesi.

Bir başka ödeme kanalı ise PTT şubeleridir. En yakın PTT şubelerine gidilerek ödemeler gerçekleştirilebilir. Son yöntem ise banka şubeleridir. Hangi bankalar ile ödeme yapılabileceğine dair bilgiler de Diski’nin internet sayfasında bulunmaktadır. Yani Diyarbakır Diski su borcu sorgulama gibi Diski ile ilgili olan bütün işlemleri internet sayfası üzerinden gerçekleştirebilmek mümkündür.

DİSKİ SANAL ŞUBEYE GİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.